03/Feb/2018 - JUV.II OPEN E4 St+Lat
Table of results

No. of participants: 17 Start number
Adjudicators 71Valdis Jokmanis / Beāte Torčinska 74Artūrs Ričards Kuncevičs / Katerīna Borovika 75Toms Mirķis / Laura Sermola 78Juris Zeiza / Paula Amanda Buša 79Ivo Buliņš / Marta Voitišķe 80Ričards Niedrītis / Katrīna Birzniece-Biržāne 81Otto Viļums / Sofja Ivanova 82Edvards Kalmikovs / Kate Krilova 84Marts Poreiters / Sabīne Zvejniece 85Roberts Trokša / Paula Burve 87Leo Serbžinskis / Adria Skoromko 88Nikolajs Bobkovs / Zanda Līva Locika 89Radomirs Ponomarjovs / Paula Anna Lakstīgala 90Mārcis Sakne / Anna Rjabova 91Mark Morozkov / Rūta Stafecka
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
H) Ligita Rihtere
K) Anna Baholdina
0
2
1
0
3
0
2
1
4
2
1
2
2
2
4
4
4
4
2
4
2
2
2
2
4
4
1
1
3
3
3
3
3
4
2
2
4
0
4
1
3
2
4
4
4
4
3
4
4
4
4
3
3
4
3
4
2
3
2
4
2
2
3
4
2
4
2
4
3
4
4
4
4
4
4
3
4
4
1
3
2
3
4
4
4
2
3
3
2
3
4
4
4
4
4
4
4
4
3
1
3
4
4
4
3
Result of 1st round 8 14 24 16 21 16 27 25 18 23 27 21 21 28 22
Qualified for 2nd round     X   X   X X X X X X X X X
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
H) Ligita Rihtere
K) Anna Baholdina
    2
4
2
0
0
2
0
  1
1
2
2
2
3
2
  4
4
3
4
4
4
4
3
4
4
3
2
2
4
1
0
1
0
1
1
1
4
0
2
0
0
2
2
3
2
1
3
4
4
3
2
0
1
2
1
2
1
2
2
1
3
2
0
2
1
4
3
3
4
4
3
1
0
2
4
2
0
1
Result of 2nd round     10   13   27 22 5 10 20 9 12 22 10
Qualified for final         X   X X     X   X X  
Result of final         15,0   4,0 17,5     13,0   21,0 13,5  
Start number 71Valdis Jokmanis / Beāte Torčinska 74Artūrs Ričards Kuncevičs / Katerīna Borovika 75Toms Mirķis / Laura Sermola 78Juris Zeiza / Paula Amanda Buša 79Ivo Buliņš / Marta Voitišķe 80Ričards Niedrītis / Katrīna Birzniece-Biržāne 81Otto Viļums / Sofja Ivanova 82Edvards Kalmikovs / Kate Krilova 84Marts Poreiters / Sabīne Zvejniece 85Roberts Trokša / Paula Burve 87Leo Serbžinskis / Adria Skoromko 88Nikolajs Bobkovs / Zanda Līva Locika 89Radomirs Ponomarjovs / Paula Anna Lakstīgala 90Mārcis Sakne / Anna Rjabova 91Mark Morozkov / Rūta Stafecka
Rank from
Rank to
16
 
15
 
7
9
13
14
4
 
13
14
1
 
5
 
12
 
7
9
2
 
10
 
6
 
3
 
7
9

No. of participants: 17 Start number
Adjudicators 92Artjoms Guņins / Simona Lazareva 93Mikus Ļaksa / Amanda Adamoviča                          
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
H) Ligita Rihtere
K) Anna Baholdina
3
4
3
1
2
2
3
0
0
3
1
1
2
0
                         
Result of 1st round 18 7                          
Qualified for 2nd round X                            
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
H) Ligita Rihtere
K) Anna Baholdina
0
3
2
0
2
0
1
                           
Result of 2nd round 8                            
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 92Artjoms Guņins / Simona Lazareva 93Mikus Ļaksa / Amanda Adamoviča                          
Rank from
Rank to
11
 
17
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.