03/Feb/2018 - JUN.II OPEN C LK Latin
Table of results

No. of participants: 19 Start number
Adjudicators 60Rūdolfs Kārlis Knauts / Milēna Matuka 63Danas Skujiņš / Marija Lapiņa 64Artūrs Briežkalns / Kristīne Sīmane-Ambaine 65Jānis Bārbals / Estere Ķuze 66Markuss Būmanis / Zane Zaksa 67Marks Kravcovs / Darina Jakovļeva 68Aleksandrs Hajenko / Aleksandra Vakajeva 69Kristers Staune / Anastasija Onufrijeva 70Edmunds Vasiļevskis / Agata Pavlova 71Romans Gailišs / Alisa Motorina 72Maksims Serko / Anna Krista Kipļuka 73Roberts Urtāns / Anete Medniece 74Edvards Eglītis / Džiliāna Heinrihsone 75Adrians Jānis Šteins / Darja Petruņa 76Rendijs Stikuts / Daniella Čiževska
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
C) Kirils Oseverovs
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
G) Kristaps Kalnins
4
5
4
4
3
5
5
1
0
0
2
0
0
2
5
4
3
3
2
2
4
2
2
5
1
3
5
4
2
1
5
1
4
5
1
5
4
3
4
5
5
2
4
3
5
0
5
1
3
1
5
5
4
5
5
3
3
0
0
3
1
0
0
0
0
0
1
1
3
2
4
5
5
5
5
5
5
4
4
0
4
4
0
2
5
5
4
5
5
5
4
5
2
5
4
4
5
2
5
3
1
5
5
3
5
Result of 1st round 30 5 23 22 19 28 21 28 7 7 34 18 33 27 27
Qualified for 2nd round X   X X   X   X     X   X X X
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
C) Kirils Oseverovs
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
G) Kristaps Kalnins
4
5
0
5
2
4
3
  5
1
3
3
2
1
3
4
1
2
0
0
3
1
  3
0
2
0
3
0
1
  0
0
5
1
3
5
2
    4
5
5
3
4
3
5
  4
5
2
5
3
5
5
5
4
5
5
4
5
3
1
1
0
0
1
0
5
Result of 2nd round 23   18 11   9   16     29   29 31 8
Qualified for final X   X               X   X X  
Result of final 23,0   27,0               14,0   7,0 10,0  
Start number 60Rūdolfs Kārlis Knauts / Milēna Matuka 63Danas Skujiņš / Marija Lapiņa 64Artūrs Briežkalns / Kristīne Sīmane-Ambaine 65Jānis Bārbals / Estere Ķuze 66Markuss Būmanis / Zane Zaksa 67Marks Kravcovs / Darina Jakovļeva 68Aleksandrs Hajenko / Aleksandra Vakajeva 69Kristers Staune / Anastasija Onufrijeva 70Edmunds Vasiļevskis / Agata Pavlova 71Romans Gailišs / Alisa Motorina 72Maksims Serko / Anna Krista Kipļuka 73Roberts Urtāns / Anete Medniece 74Edvards Eglītis / Džiliāna Heinrihsone 75Adrians Jānis Šteins / Darja Petruņa 76Rendijs Stikuts / Daniella Čiževska
Rank from
Rank to
4
 
19
 
6
 
9
 
14
 
10
 
13
 
7
 
17
18
17
18
3
 
15
 
1
 
2
 
11
 

No. of participants: 19 Start number
Adjudicators 77Daņila Malinovskis / Polina Bičihina 78Ernests Mekšs / Elizabete Plīruma 80Paulis Ratnieks / Marija Beāte Nonberga 81Kirils Carevs / Aleksandra Ručkovska                      
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
C) Kirils Oseverovs
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
G) Kristaps Kalnins
3
5
4
4
1
3
2
3
3
1
2
1
0
4
3
4
5
4
3
4
5
1
5
5
4
3
4
5
                     
Result of 1st round 22 14 28 27                      
Qualified for 2nd round X   X X                      
A) Svetlana Vitolina
B) Jelena Danilcenko
C) Kirils Oseverovs
D) Nina Salgale
E) Ainars Karklins
F) Janis Vanags
G) Kristaps Kalnins
0
0
0
2
0
0
0
  0
3
1
1
3
4
2
0
5
5
5
5
0
0
                     
Result of 2nd round 2   14 20                      
Qualified for final       X                      
Result of final       24,0                      
Start number 77Daņila Malinovskis / Polina Bičihina 78Ernests Mekšs / Elizabete Plīruma 80Paulis Ratnieks / Marija Beāte Nonberga 81Kirils Carevs / Aleksandra Ručkovska                      
Rank from
Rank to
12
 
16
 
8
 
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.