21/Jan/2018 - JUV.II OPEN E4 LK St+Lat
Table of results

No. of participants: 35 Start number
Adjudicators 1Roberts Trokša / Paula Burve 2Kirills Narinskis / Anna Kapče 3Kārlis Gustavs Kažoks / Poļina Beļavska 5Hugo Zīlnieks / Eleonora Priedīte 10Juris Zeiza / Paula Amanda Buša 11Markuss Daniels Polis / Grēta Puzinkeviča 12Rūdolfs Brūns / Ksenija Nikola Bitāne 13Leo Serbžinskis / Adria Skoromko 14Artemijs Skvorcevičs / Amanda Priedniece 16Savēlijs Boroviks / Darja Švecova 17Marts Poreiters / Sabīne Zvejniece 18Reinis Smilga / Viviana Grigoroviča 19Mark Morozkov / Rūta Stafecka 22Nikolajs Bobkovs / Zanda Līva Locika 23Ralfs Juliāns Sirmais / Alīna Žogota
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
4
2
3
4
3
4
3
4
3
3
4
4
4
4
3
4
4
4
4
4
4
1
0
3
3
3
2
3
1
3
3
2
2
1
3
3
1
2
3
0
1
1
2
0
3
1
0
1
1
4
4
2
2
3
4
4
2
1
3
4
2
4
1
4
3
4
2
3
4
3
2
3
2
2
4
1
3
2
4
3
4
4
4
4
3
2
3
4
3
3
1
3
4
3
4
3
4
4
3
3
2
1
3
3
4
Result of 1st round 23 26 27 15 15 11 8 23 17 23 17 25 19 25 19
Qualified for 2nd round X X X         X X X X X X X X
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
2
3
2
1
0
3
1
3
4
3
4
4
4
3
1
2
3
4
3
3
4
        1
2
1
3
3
3
1
0
0
0
2
0
0
0
3
2
1
0
2
4
2
1
1
1
0
4
0
0
1
1
3
2
2
4
2
1
1
3
3
3
1
2
3
2
0
1
1
2
3
2
0
1
0
0
0
3
Result of 2nd round 12 25 20         14 2 14 7 15 14 12 6
Qualified for 3rd round   X X         X   X   X X    
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
  2
3
2
3
2
4
1
1
2
4
2
3
3
2
        2
2
0
2
0
0
2
  3
1
1
0
1
2
1
  1
0
2
1
2
0
0
2
0
0
0
0
0
0
   
Result of 3rd round   17 17         8   9   6 2    
Qualified for final   X X                        
Result of final   18,0 14,0                        
Start number 1Roberts Trokša / Paula Burve 2Kirills Narinskis / Anna Kapče 3Kārlis Gustavs Kažoks / Poļina Beļavska 5Hugo Zīlnieks / Eleonora Priedīte 10Juris Zeiza / Paula Amanda Buša 11Markuss Daniels Polis / Grēta Puzinkeviča 12Rūdolfs Brūns / Ksenija Nikola Bitāne 13Leo Serbžinskis / Adria Skoromko 14Artemijs Skvorcevičs / Amanda Priedniece 16Savēlijs Boroviks / Darja Švecova 17Marts Poreiters / Sabīne Zvejniece 18Reinis Smilga / Viviana Grigoroviča 19Mark Morozkov / Rūta Stafecka 22Nikolajs Bobkovs / Zanda Līva Locika 23Ralfs Juliāns Sirmais / Alīna Žogota
Rank from
Rank to
14
15
4
 
3
 
26
27
26
27
31
32
34
 
9
 
24
 
8
 
20
 
11
12
13
 
14
15
21
 

No. of participants: 35 Start number
Adjudicators 24Kristers Puškēvics / Enija Viņķe 25Jevgenijs Semjonovs / Sofija Mogorite 26Ivo Buliņš / Marta Voitišķe 27Gustavs Flugins / Daniēla Naumova 28Stefans Uļeiskis / Diāna Auziņa 29Edvards Kalmikovs / Kate Krilova 30Ričards Rogoļevs / Estere Rūja 32Mārcis Sakne / Anna Rjabova 33Kārlis Zonenbergs / Karīna Agate Baranovska 34Iļja Siņicins / Kamila Kraine 36Toms Evaldsons / Kate Bobriševa 37Vladimirs Boginičs / Juliana Kononova 38Otto Viļums / Sofja Ivanova 39Roberts Meikšāns / Poļina Matosova 40Gusts Dzintars / Estere Paula Jankovska
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
1
3
4
2
2
4
3
2
1
1
0
1
0
0
2
4
2
4
4
3
4
2
1
3
0
1
1
1
3
3
1
4
1
3
3
3
3
4
4
4
4
3
4
4
2
3
4
4
3
3
4
4
4
2
4
4
3
3
3
2
0
1
2
4
3
4
4
4
4
3
2
2
1
2
4
0
0
1
3
4
3
1
2
3
4
4
2
4
4
4
4
4
4
2
4
4
4
4
3
0
3
3
4
1
0
Result of 1st round 19 5 23 9 18 25 24 25 14 26 11 17 26 26 14
Qualified for 2nd round X   X   X X X X   X   X X X  
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
2
2
2
1
0
0
1
  1
2
2
0
4
4
1
  2
1
0
0
1
0
1
4
2
3
4
4
3
3
2
2
2
0
1
0
3
2
3
1
4
0
2
3
  4
3
4
4
2
4
4
  0
1
4
3
1
0
1
4
4
3
4
4
4
3
4
4
4
4
4
3
2
 
Result of 2nd round 8   14   5 23 10 15   25   10 26 25  
Qualified for 3rd round     X     X   X   X     X X  
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
    0
1
0
0
4
0
1
    2
3
1
1
2
1
4
  0
1
2
1
1
0
2
  2
2
4
4
1
4
4
    3
4
2
4
4
4
4
4
3
4
3
2
4
0
 
Result of 3rd round     6     14   7   21     25 20  
Qualified for final                   X     X X  
Result of final                   9,0     4,0 20,0  
Start number 24Kristers Puškēvics / Enija Viņķe 25Jevgenijs Semjonovs / Sofija Mogorite 26Ivo Buliņš / Marta Voitišķe 27Gustavs Flugins / Daniēla Naumova 28Stefans Uļeiskis / Diāna Auziņa 29Edvards Kalmikovs / Kate Krilova 30Ričards Rogoļevs / Estere Rūja 32Mārcis Sakne / Anna Rjabova 33Kārlis Zonenbergs / Karīna Agate Baranovska 34Iļja Siņicins / Kamila Kraine 36Toms Evaldsons / Kate Bobriševa 37Vladimirs Boginičs / Juliana Kononova 38Otto Viļums / Sofja Ivanova 39Roberts Meikšāns / Poļina Matosova 40Gusts Dzintars / Estere Paula Jankovska
Rank from
Rank to
18
19
35
 
11
12
33
 
22
 
7
 
16
17
10
 
28
29
2
 
31
32
16
17
1
 
6
 
28
29

No. of participants: 35 Start number
Adjudicators 42Raiens Dūša / Polina Sretenska 43Artjoms Guņins / Simona Lazareva 44Svens Kalniņš / Evianna Majore 45Deniss Danņilevičs / Taisja Tihonova 46Ričards Niedrītis / Katrīna Birzniece-Biržāne                    
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
4
4
3
4
4
4
4
0
3
2
0
3
2
2
4
4
4
2
3
4
4
3
2
2
1
1
3
4
3
4
2
2
4
0
2
                   
Result of 1st round 27 12 25 16 17                    
Qualified for 2nd round X   X   X                    
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
2
3
3
4
4
4
3
  3
1
2
0
0
0
2
  0
2
0
0
1
0
0
                   
Result of 2nd round 23   8   3                    
Qualified for 3rd round X                            
A) Valerijs Nazadze
B) Ilze Zagere
C) Vitalijs Sidaravicus
E) Anna Znotena Berzupe
F) Kristaps Cirulis
G) Margarita Goldin
J) Egils Smagris
2
2
2
3
2
2
3
                           
Result of 3rd round 16                            
Qualified for final X                            
Result of final 19,0                            
Start number 42Raiens Dūša / Polina Sretenska 43Artjoms Guņins / Simona Lazareva 44Svens Kalniņš / Evianna Majore 45Deniss Danņilevičs / Taisja Tihonova 46Ričards Niedrītis / Katrīna Birzniece-Biržāne                    
Rank from
Rank to
5
 
30
 
18
19
25
 
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.