04/Nov/2017 - JUV. OPEN Standard
Table of results

No. of participants: 35 Start number
Adjudicators 1Kristiāns Kalvāns / Ksenija Lohnina 2Nikolaj Gutsol / Meida Kybartaite 5Egidijus Prokopovičius / Saulė Kučauskaitė 6Aleksis Buliņš / Vera Šavlovska 7Patriks Pauls Klaperis / Marija Golubeva 8Jegors Prokins / Poļina Karimova 9Nojus Karka / Sofia Ptchelintzev 10Maksims Bogdanovs / Patrīcija Paula Vindele 11Aleksei Sitnikov / Anastassia Salamatova 12Aleksis Savļaks / Gabriela Leonoviča 14Klāvs Riemers-Silarājs / Elīna Celmiņa 15Nikolajs Čistjuļins / Madara Ance Cinīte 16Karli Kuldma / Victoria Makarov 17Emil Korotin / Evelina Bondarenko 18Viacheslav Gleist / Kseniia Ugleva
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
4
4
4
4
3
4
4
4
0
4
4
4
3
4
0
4
1
3
4
2
0
1
4
2
1
2
4
2
4
2
4
2
3
3
4
4
4
4
4
4
3
4
4
4
4
4
3
4
4
2
1
0
2
2
2
4
4
3
4
4
4
4
4
4
4
3
1
2
4
1
4
0
2
0
2
0
1
0
0
1
1
2
1
1
0
0
0
0
0
0
2
4
4
4
4
4
4
4
1
3
3
3
3
4
1
Result of 1st round 27 23 14 16 22 27 27 13 27 19 9 6 2 28 18
Qualified for 2nd round X X   X X X X   X X       X X
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
1
0
2
0
1
0
2
2
0
1
4
2
0
1
  0
2
1
0
0
0
0
2
1
0
1
2
0
0
3
3
4
0
3
2
3
4
1
3
2
2
0
1
  3
4
3
4
3
3
3
0
1
0
0
1
2
1
      4
4
3
4
3
4
4
0
0
0
0
1
4
0
Result of 2nd round 6 10   3 6 18 13   23 5       26 5
Qualified for 3rd round           X X   X         X  
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
          2
0
3
1
1
0
4
3
0
1
1
1
0
1
  4
4
4
3
4
4
0
        4
4
2
4
4
4
3
 
Result of 3rd round           11 7   23         25  
Qualified for final                 X         X  
Result of final                 12,0         6,0  
Start number 1Kristiāns Kalvāns / Ksenija Lohnina 2Nikolaj Gutsol / Meida Kybartaite 5Egidijus Prokopovičius / Saulė Kučauskaitė 6Aleksis Buliņš / Vera Šavlovska 7Patriks Pauls Klaperis / Marija Golubeva 8Jegors Prokins / Poļina Karimova 9Nojus Karka / Sofia Ptchelintzev 10Maksims Bogdanovs / Patrīcija Paula Vindele 11Aleksei Sitnikov / Anastassia Salamatova 12Aleksis Savļaks / Gabriela Leonoviča 14Klāvs Riemers-Silarājs / Elīna Celmiņa 15Nikolajs Čistjuļins / Madara Ance Cinīte 16Karli Kuldma / Victoria Makarov 17Emil Korotin / Evelina Bondarenko 18Viacheslav Gleist / Kseniia Ugleva
Rank from
Rank to
18
20
15
16
27
28
24
25
18
20
7
 
8
9
29
 
3
 
21
22
32
 
33
 
35
 
2
 
21
22

No. of participants: 35 Start number
Adjudicators 19Mindaugas Jonauskas / Urtė Jankutė 20Kristupas Mlinskas / Patricija Kairytė 22Maksim Tsernetsov / Sofia Plaksina 24Jānis Leo Zommers / Dana Ļebedeva 26Elans Kristers Vilimanis / Emīlija Tālberga 27Adrians Koreckis / Keita Milberga 28Domas Seibokas / Juste Janciunaite 29Vilius Gruodis / Liepa Samajauskaite 31Armands Goldbergs / Elza Liepiņa 32Kirils Agafonovs / Elīza Balgalve 33Kristians Melbārdis / Katrīna Suhecka 34Roberts Ceimers / Amanda Aksenoka 36Martin Makarov / Keiri Semre 37Toms Špīlbergs / Anastasija Čerņigova 38Andreev Georgy / Zorina Taisia
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
0
3
3
2
2
4
0
4
2
4
4
3
4
2
4
4
3
3
3
2
3
1
2
2
2
0
2
1
4
4
3
3
4
4
4
3
3
2
1
3
4
4
2
1
3
4
1
1
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
2
4
4
4
3
3
4
4
4
4
2
3
0
0
0
0
0
0
4
4
4
4
3
4
4
4
4
4
3
4
1
4
4
3
3
4
4
3
3
1
1
3
2
4
3
2
3
Result of 1st round 14 23 22 10 26 20 16 28 25 24 4 27 24 21 18
Qualified for 2nd round   X X   X X X X X X   X X X X
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
  4
2
1
4
2
4
2
2
4
4
1
3
4
4
  4
4
4
3
3
4
4
1
0
2
1
1
2
3
0
0
1
1
2
1
1
4
3
4
4
3
4
4
2
3
3
2
3
3
3
1
2
1
1
2
3
2
  3
1
3
2
1
1
3
0
2
1
3
1
4
1
4
3
3
4
2
0
0
0
2
1
0
1
0
0
Result of 2nd round   19 22   26 10 6 26 19 12   14 12 16 4
Qualified for 3rd round   X X   X     X X     X   X  
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
  0
0
0
1
1
3
0
0
3
2
0
2
3
3
  3
4
3
4
4
3
4
    4
1
4
4
1
2
2
0
3
0
0
2
1
1
    0
0
1
2
0
0
2
  0
1
0
0
1
0
0
 
Result of 3rd round   5 13   25     18 7     5   2  
Qualified for final     X   X     X              
Result of final     24,0   18,0     18,0              
Start number 19Mindaugas Jonauskas / Urtė Jankutė 20Kristupas Mlinskas / Patricija Kairytė 22Maksim Tsernetsov / Sofia Plaksina 24Jānis Leo Zommers / Dana Ļebedeva 26Elans Kristers Vilimanis / Emīlija Tālberga 27Adrians Koreckis / Keita Milberga 28Domas Seibokas / Juste Janciunaite 29Vilius Gruodis / Liepa Samajauskaite 31Armands Goldbergs / Elza Liepiņa 32Kirils Agafonovs / Elīza Balgalve 33Kristians Melbārdis / Katrīna Suhecka 34Roberts Ceimers / Amanda Aksenoka 36Martin Makarov / Keiri Semre 37Toms Špīlbergs / Anastasija Čerņigova 38Andreev Georgy / Zorina Taisia
Rank from
Rank to
27
28
10
11
6
 
31
 
4
 
15
16
18
20
5
 
8
9
13
14
34
 
10
11
13
14
12
 
23
 

No. of participants: 35 Start number
Adjudicators 39Kipras Kūra / Morta Batutyte 40Titas Česnauskas / Lukrecija Kūraite 41Risto Einberg / Katarina Veltri 42Vejas Petrovskis / Gabriele Grušaite 43Mathias Kermes / Deisi-Ly Magi                    
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
4
4
4
4
4
4
4
4
4
1
4
3
1
4
2
2
3
1
4
2
2
4
3
3
1
2
2
0
1
1
2
3
2
1
2
                   
Result of 1st round 28 21 16 15 12                    
Qualified for 2nd round X X X                        
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
4
4
3
3
4
3
3
0
2
0
3
1
0
2
0
0
0
1
1
0
1
                       
Result of 2nd round 24 8 3                        
Qualified for 3rd round X                            
A) Ivan Agnellini
C) Andrey Shamshurov
H) Michelle Lindoee Enger
K) Ausrele Visockiene
O) Galina Smirnova
S) Elena Levchenko
W) Ina Kocetova
4
4
4
4
3
4
4
                           
Result of 3rd round 27                            
Qualified for final X                            
Result of final 6,0                            
Start number 39Kipras Kūra / Morta Batutyte 40Titas Česnauskas / Lukrecija Kūraite 41Risto Einberg / Katarina Veltri 42Vejas Petrovskis / Gabriele Grušaite 43Mathias Kermes / Deisi-Ly Magi                    
Rank from
Rank to
1
 
17
 
24
25
26
 
30
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4b.