04/Nov/2017 - JUV. OPEN E4 St+Lat
Table of results

No. of participants: 26 Start number
Adjudicators 1Justs Alenčiks / Amanda Ozola 2Andrejs Zvonkovs / Milana Ingačova 5Roberts Meikšāns / Poļina Matosova 6Raiens Dūša / Polina Sretenska 7Timurs Maksimovs / Viktorija Bortkeviča 8Ivans Budjko / Veronika Ļipatova 10Nikolajs Bobkovs / Zanda Līva Locika 11Kārlis Zonenbergs / Karīna Agate Baranovska 12Karli Kuldma / Victoria Makarov 13Valērijs Viktorovs / Alisa Volkova 14Kristers Puškēvics / Enija Viņķe 16Konstantīns Rate / Aleksandra Spriņģe 17Damirs Dimpers / Darja Rubinova 18Ralfs Taurītis / Estere Kapacina 20Reinis Smilga / Viviana Grigoroviča
C) Andrey Shamshurov
D) Andrey Borovski
I) Svjatoslav Jushkov
M) Liudmila Bankauskiene
S) Elena Levchenko
V) Aleksandrs Gulko
W) Ina Kocetova
4
0
2
1
0
0
1
0
1
1
2
1
1
4
1
2
2
1
2
3
2
4
4
1
1
4
4
4
0
0
1
0
3
0
1
3
2
3
3
3
2
2
1
2
4
2
3
1
1
1
0
0
1
2
0
1
3
4
4
2
4
2
4
4
2
0
2
0
1
1
2
0
4
2
1
3
1
1
0
2
2
0
0
0
1
3
2
3
4
4
4
4
2
2
2
2
1
1
1
2
3
1
3
4
1
Result of 1st round 8 10 13 22 5 18 14 5 23 10 13 5 21 14 15
Qualified for 2nd round       X   X X   X       X X X
C) Andrey Shamshurov
D) Andrey Borovski
I) Svjatoslav Jushkov
M) Liudmila Bankauskiene
S) Elena Levchenko
V) Aleksandrs Gulko
W) Ina Kocetova
      4
4
0
3
3
3
0
  2
0
1
2
1
0
0
3
0
1
0
1
0
0
  0
4
3
0
4
0
1
      1
2
2
0
4
2
3
3
1
0
3
4
1
1
0
0
1
2
2
1
2
Result of 2nd round       17   6 5   12       14 13 8
Qualified for final       X                 X X  
Result of final       18,5                 13,0 20,5  
Start number 1Justs Alenčiks / Amanda Ozola 2Andrejs Zvonkovs / Milana Ingačova 5Roberts Meikšāns / Poļina Matosova 6Raiens Dūša / Polina Sretenska 7Timurs Maksimovs / Viktorija Bortkeviča 8Ivans Budjko / Veronika Ļipatova 10Nikolajs Bobkovs / Zanda Līva Locika 11Kārlis Zonenbergs / Karīna Agate Baranovska 12Karli Kuldma / Victoria Makarov 13Valērijs Viktorovs / Alisa Volkova 14Kristers Puškēvics / Enija Viņķe 16Konstantīns Rate / Aleksandra Spriņģe 17Damirs Dimpers / Darja Rubinova 18Ralfs Taurītis / Estere Kapacina 20Reinis Smilga / Viviana Grigoroviča
Rank from
Rank to
20
21
18
19
16
17
5
 
23
25
14
 
15
 
23
25
7
 
18
19
16
17
23
25
3
 
6
 
11
13

No. of participants: 26 Start number
Adjudicators 21Valdis Jokmanis / Beāte Torčinska 22Kristians Bērziņš / Nikola Garjāne 23Emīls Lasenbergs / Emīlija Lasenberga 24Romans Bogdanovs / Marija Karolina Kiriļuka 25Emīls Timaks / Valērija Bažina 26Aleksandrs Jurženkovs / Loreta Reinika 27Kristers Valters Cers / Paula Šumeiko 30Rūdolfs Dreiblathens / Estere Ķīnasta 31Georgijs Čibiss / Laura Komarova 32Svens Kalniņš / Evianna Majore 33Kārlis Blūzmanis / Marta Filimonova        
C) Andrey Shamshurov
D) Andrey Borovski
I) Svjatoslav Jushkov
M) Liudmila Bankauskiene
S) Elena Levchenko
V) Aleksandrs Gulko
W) Ina Kocetova
2
1
3
2
0
0
0
1
1
0
3
0
2
0
3
4
3
4
2
4
3
2
2
0
3
3
0
4
3
4
2
2
2
3
2
3
3
4
3
2
4
4
2
3
1
4
2
1
1
2
3
3
1
2
4
4
0
1
2
0
0
0
1
2
4
0
1
3
4
2
2
2
3
4
4
4
3
       
Result of 1st round 8 7 23 14 18 23 14 19 4 16 22        
Qualified for 2nd round     X X X X X X   X X        
C) Andrey Shamshurov
D) Andrey Borovski
I) Svjatoslav Jushkov
M) Liudmila Bankauskiene
S) Elena Levchenko
V) Aleksandrs Gulko
W) Ina Kocetova
    0
0
4
3
0
3
3
1
2
0
2
0
0
4
0
2
0
2
0
3
2
2
4
4
0
0
3
4
0
1
2
2
0
3
0
2
1
2
2
1
3
0
  4
1
0
0
0
1
2
2
2
4
3
4
1
2
       
Result of 2nd round     13 9 9 17 8 11   8 18        
Qualified for final     X     X         X        
Result of final     8,0     7,0         17,0        
Start number 21Valdis Jokmanis / Beāte Torčinska 22Kristians Bērziņš / Nikola Garjāne 23Emīls Lasenbergs / Emīlija Lasenberga 24Romans Bogdanovs / Marija Karolina Kiriļuka 25Emīls Timaks / Valērija Bažina 26Aleksandrs Jurženkovs / Loreta Reinika 27Kristers Valters Cers / Paula Šumeiko 30Rūdolfs Dreiblathens / Estere Ķīnasta 31Georgijs Čibiss / Laura Komarova 32Svens Kalniņš / Evianna Majore 33Kārlis Blūzmanis / Marta Filimonova        
Rank from
Rank to
20
21
22
 
2
 
9
10
9
10
1
 
11
13
8
 
26
 
11
13
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4b.