17/Dec/2017 - WDSF OPEN YOUTH Latin
Table of results

No. of participants: 79 Start number
Adjudicators 12Saaristo, Jaakko / Haataja, Anne 13Westerlund, Benjamin / Oja, Vilma 14Stanev, Stiliyan / Mihaleva, Rosi 15Kama, Kristo / Hendrikson, Mariann 16Venckus, Karolis / Krisikaityte, Greta 18Sotome, Kosei / Sotome, Eika 19Krumins-Landenbergs, Elvis / Jonkus, Loreta 20Danielius, Aidas / Kapacinskaite, Raminta 21Corrodi, Davide / Kucharczyk, Maja 22Pedro, Tomas / Lacerda, Mafalda 23Khalilov, Danil / Yakunina, Elizaveta 24Kucharczyk, Konrad / Ejsmont, Marta 26Shaparau, Mikita / Shautsova, Anastasiya 28Babaev, Nikita / Bromberg, Michelle 29Shefler, Aleksandr / Nadirova, Amina
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
5
5
2
5
3
2
1
0
0
5
2
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
2
1
3
0
3
1
1
1
2
0
1
4
0
3
1
2
2
2
5
1
0
3
0
0
0
0
1
0
2
0
1
0
0
5
4
5
5
4
4
3
5
4
5
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
4
3
2
5
5
4
2
3
5
0
4
5
0
5
4
3
4
4
2
3
0
2
2
1
2
2
2
3
2
3
1
2
0
  2
4
3
2
4
1
0
3
1
0
1
2
2
4
1
4
3
2
4
3
4
4
3
4
5
3
4
3
3
5
5
5
5
Result of 1st round 30 1 15 23 4 48 2 1 37 32 20   21 33 45
Qualified for 2nd round           X     X X   X   X X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
          0
0
2
1
0
0
0
5
0
0
5
    0
2
0
3
2
0
0
0
0
0
2
1
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
  5
4
5
5
5
5
3
4
3
4
0
  1
2
2
0
2
0
0
0
4
0
1
1
2
0
1
3
2
2
2
2
1
4
Result of 2nd round           13     9 4   43   12 20
Qualified for 3rd round                       X      
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
                      4
4
5
4
5
3
5
0
3
0
0
     
Result of 3rd round                       33      
Qualified for 4th round                       X      
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
                      0
4
5
3
5
0
5
0
0
0
0
     
Result of 4th round                       22      
Qualified for final                       X      
Result of final                       30,0      
Start number 12Saaristo, Jaakko / Haataja, Anne 13Westerlund, Benjamin / Oja, Vilma 14Stanev, Stiliyan / Mihaleva, Rosi 15Kama, Kristo / Hendrikson, Mariann 16Venckus, Karolis / Krisikaityte, Greta 18Sotome, Kosei / Sotome, Eika 19Krumins-Landenbergs, Elvis / Jonkus, Loreta 20Danielius, Aidas / Kapacinskaite, Raminta 21Corrodi, Davide / Kucharczyk, Maja 22Pedro, Tomas / Lacerda, Mafalda 23Khalilov, Danil / Yakunina, Elizaveta 24Kucharczyk, Konrad / Ejsmont, Marta 26Shaparau, Mikita / Shautsova, Anastasiya 28Babaev, Nikita / Bromberg, Michelle 29Shefler, Aleksandr / Nadirova, Amina
Rank from
Rank to
52
 
78
79
64
 
56
57
74
 
39
 
76
77
78
79
44
46
49
 
62
 
6
 
60
61
40
41
30
31

No. of participants: 79 Start number
Adjudicators 30Smits, Kristers / Shlimovich, Elizabeth 31Zveniatsky, Tomer / Litvin, Yana 32Madmoni, Lotem / Israeli, Shir 33Boyce, Glenn-Richard / Janes, Caroly 34Borovski, Dmitri / Alexandrova, Alisa 35Jensen, Magnus Henriksen / Persson, Johanna Cecilia 36Saago, Ander / Moorats, Kristel 37Ivacenkovs, Deniss / Ratniece, Adriana 38Saastamoinen, Henrik / Johansson, Iida 39Kulikov, Egor / Goroshko, Maria 40Paulius, Tomas / Gercaite, Paulina 41Timofeev, Veniamin / Pakhomova, Ksenia 42Kostarev, Albert / Zschaebitz, Penelope 43Hogdal, Robin / Ilves, Sini 44Hunt, Kristo / Leetmaa, Leena
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
5
5
4
5
5
5
4
5
5
5
5
  0
1
0
0
3
0
5
1
0
0
3
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
5
5
5
5
4
1
5
5
5
3
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
0
5
4
5
5
5
1
4
5
5
5
3
3
3
3
1
0
1
4
3
1
5
4
5
4
5
3
4
2
3
5
1
3
3
  3
5
3
5
5
2
3
2
5
5
4
5
5
4
5
1
5
4
5
4
5
4
3
2
4
4
1
5
1
3
3
0
5
5
4
5
3
4
4
2
4
3
1
3
2
3
0
2
1
1
2
2
0
5
3
Result of 1st round 53   13 55 43 2 47 28 38   42 47 31 38 21
Qualified for 2nd round X X   X X   X   X X X X   X  
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
5
4
4
4
4
3
5
4
5
5
5
3
4
4
5
2
2
3
5
5
5
3
  5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
1
4
5
3
5
4
4
3
5
5
1
  0
3
2
4
5
0
2
0
3
3
1
  1
1
1
3
3
1
1
0
0
0
4
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
3
0
4
2
3
1
0
1
3
0
1
2
3
3
4
5
3
1
3
5
5
5
3
  1
3
0
1
1
0
0
2
2
0
0
 
Result of 2nd round 48 41   54 40   23   15 51 17 40   10  
Qualified for 3rd round X X   X X         X   X      
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
5
5
2
2
4
0
3
1
2
3
5
4
3
5
4
1
0
1
2
5
5
3
  5
0
3
4
1
5
4
5
5
5
5
3
0
5
0
3
2
0
0
5
4
0
        5
5
5
3
5
4
1
5
5
5
4
  3
3
3
3
1
0
3
1
0
0
0
     
Result of 3rd round 32 33   42 22         47   17      
Qualified for 4th round X X   X           X          
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
3
2
0
2
1
2
2
0
0
2
5
2
1
5
5
2
0
0
2
5
3
2
  2
1
1
2
0
3
2
1
5
4
5
          5
4
5
4
5
4
3
5
5
4
0
         
Result of 4th round 19 27   26           44          
Qualified for final   X   X           X          
Result of final   20,0   26,0           7,0          
Start number 30Smits, Kristers / Shlimovich, Elizabeth 31Zveniatsky, Tomer / Litvin, Yana 32Madmoni, Lotem / Israeli, Shir 33Boyce, Glenn-Richard / Janes, Caroly 34Borovski, Dmitri / Alexandrova, Alisa 35Jensen, Magnus Henriksen / Persson, Johanna Cecilia 36Saago, Ander / Moorats, Kristel 37Ivacenkovs, Deniss / Ratniece, Adriana 38Saastamoinen, Henrik / Johansson, Iida 39Kulikov, Egor / Goroshko, Maria 40Paulius, Tomas / Gercaite, Paulina 41Timofeev, Veniamin / Pakhomova, Ksenia 42Kostarev, Albert / Zschaebitz, Penelope 43Hogdal, Robin / Ilves, Sini 44Hunt, Kristo / Leetmaa, Leena
Rank from
Rank to
10
 
4
 
66
67
5
 
16
 
76
77
26
27
53
54
36
 
1
 
35
 
19
 
50
51
42
43
60
61

No. of participants: 79 Start number
Adjudicators 45Viitasalo, Valtteri / Lindstrom, Nora 46Andrei, Tudor Gabriel / Kristensen, Nikita Loew 47Jankala, Johannes / Lepik, Ann Marie 49Moscaliov, Maxim / Severance, Sutton 51Ozols, Mareks / Maksimova, Katrina Paula 52Toms, Nikita / Sturaine, Laura 53Kalenkevich, Vadzim / Navoichyk, Anastasiya 54Hegaard, Kevin / Haslund Bisgaard, Filippa 57Brener, Ron / Itelman, Michal 58Hofstetter, Philipp / Issaev, Anastassia 59Rimkevicius, Arnas / Abromaviciute, Agne 60Kochetov, Semen / Kudinova, Sofia 61Petkevics, Leonards / Tsepilova, Polina 62Cepulis, Bertoldas / Sverciauskaite, Indre 63Shagaev, Vsevolod / Kioroglo, Veronika
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
4
0
0
0
1
0
2
0
0
0
1
5
1
5
5
5
4
4
4
5
5
2
0
0
1
0
2
1
2
1
0
0
1
0
2
1
0
1
0
1
0
0
0
0
0
0
1
1
3
0
2
0
0
0
2
5
4
5
4
5
5
5
4
5
5
4
5
4
5
4
2
5
5
5
4
4
3
4
3
3
0
4
3
2
4
2
5
1
1
3
5
5
3
4
5
4
5
5
2
3
4
2
4
2
5
4
3
1
5
3
1
3
1
4
3
2
2
1
1
0
4
5
2
2
1
2
2
1
2
2
0
3
  4
5
1
4
3
1
5
3
5
5
3
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
Result of 1st round 8 45 8 5 9 51 46 31 42 36 22 22   39 53
Qualified for 2nd round   X       X X   X X     X X X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
  3
3
2
0
4
3
3
1
1
1
3
      5
5
3
5
5
5
4
5
5
4
4
2
1
0
1
4
0
2
0
4
3
2
  0
0
5
5
1
5
5
1
4
5
0
4
1
0
0
0
1
0
1
3
0
0
    5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
2
3
0
3
2
0
2
0
5
4
2
4
5
3
5
4
5
5
5
2
0
5
Result of 2nd round   24       50 19   31 10     55 23 43
Qualified for 3rd round   X       X     X       X   X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
  2
1
0
1
3
0
2
0
0
0
3
      5
3
0
4
4
5
5
2
5
0
5
    0
0
0
2
1
1
2
0
2
4
2
      5
5
5
5
5
5
4
3
5
5
5
  2
3
0
5
3
4
4
5
0
0
5
Result of 3rd round   12       38     14       52   31
Qualified for 4th round           X             X   X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
          5
1
1
0
4
4
0
0
1
1
5
            5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
5
  1
0
1
0
3
1
4
0
0
0
2
Result of 4th round           22             53   12
Qualified for final           X             X    
Result of final           39,0             8,0    
Start number 45Viitasalo, Valtteri / Lindstrom, Nora 46Andrei, Tudor Gabriel / Kristensen, Nikita Loew 47Jankala, Johannes / Lepik, Ann Marie 49Moscaliov, Maxim / Severance, Sutton 51Ozols, Mareks / Maksimova, Katrina Paula 52Toms, Nikita / Sturaine, Laura 53Kalenkevich, Vadzim / Navoichyk, Anastasiya 54Hegaard, Kevin / Haslund Bisgaard, Filippa 57Brener, Ron / Itelman, Michal 58Hofstetter, Philipp / Issaev, Anastassia 59Rimkevicius, Arnas / Abromaviciute, Agne 60Kochetov, Semen / Kudinova, Sofia 61Petkevics, Leonards / Tsepilova, Polina 62Cepulis, Bertoldas / Sverciauskaite, Indre 63Shagaev, Vsevolod / Kioroglo, Veronika
Rank from
Rank to
71
72
22
 
71
72
73
 
70
 
8
 
32
34
50
51
20
 
42
43
58
59
58
59
2
 
26
27
13
 

No. of participants: 79 Start number
Adjudicators 65Shastakou, Arseni / Sabanskaya, Maryia 68Cholponbaev, Alibek / Ivanova, Alina 69Jehrlander, Axel / Stefanescu, Ines Maria 70Kaldaru, Kaspar / Pukk, Agneta 71Gredzens, Gints Helmuts / Kaire, Betija 72Tanaka, Tom Tomiyuki / Valeri, Cybikova 73Mujiri, Nikoloz / Neubauer, Anna 74Yanchyshyn, Danylo / Wright, Dascha 75Elberts, Edgars / Reca, Marija Ance 76Mikhaylovsky, Igor / Logacheva, Ekaterina 77Andrianov, Maxim / Lielnora, Patricija 79Murauskas, Deimantas / Dunskyte, Kamile 80Starenko, Edvardas / Jurkoit, Justina 81Seliuk, Sergey / Mirasola, Erminia Laura Bjerring 82Vasilevskii, Konstantin / Yurlova, Margarita
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
4
3
5
4
5
5
2
5
5
5
5
4
5
3
0
3
5
4
5
1
1
4
3
3
3
4
0
4
1
4
4
3
5
1
0
2
3
5
2
1
2
3
5
4
2
0
1
3
2
0
1
0
1
0
4
2
3
3
0
1
4
3
3
2
0
3
0
4
4
2
3
1
2
4
4
5
3
4
4
0
4
3
2
1
0
3
0
2
0
2
0
0
2
0
1
0
1
1
4
  1
2
2
1
1
1
3
2
0
0
0
2
3
4
3
0
2
3
0
0
0
1
2
3
2
0
2
0
1
1
0
0
1
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
2
4
5
3
5
5
5
5
5
2
Result of 1st round 48 35 34 28 14 24 32 23 11   13 18 12 54 45
Qualified for 2nd round X X X       X     X       X X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
0
0
1
5
3
5
1
5
4
5
3
0
0
0
0
1
4
0
2
0
0
0
2
3
1
0
1
0
0
0
0
0
2
      4
1
3
0
2
1
5
1
2
0
0
    2
5
5
2
2
1
3
4
0
5
2
      4
4
5
2
4
2
2
1
0
0
0
1
1
5
5
2
5
3
5
5
4
3
Result of 2nd round 32 7 9       19     31       24 39
Qualified for 3rd round X                 X       X X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
2
0
0
2
4
5
2
5
5
5
3
                4
5
5
1
2
0
2
4
2
4
4
      2
2
0
1
3
0
0
0
0
0
0
0
0
5
2
1
4
2
5
0
4
1
Result of 3rd round 33                 33       8 24
Qualified for 4th round X                 X          
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
2
1
1
1
3
3
2
2
2
4
1
                0
2
2
0
0
0
2
4
2
2
1
         
Result of 4th round 22                 15          
Qualified for final X                            
Result of final 33,0                            
Start number 65Shastakou, Arseni / Sabanskaya, Maryia 68Cholponbaev, Alibek / Ivanova, Alina 69Jehrlander, Axel / Stefanescu, Ines Maria 70Kaldaru, Kaspar / Pukk, Agneta 71Gredzens, Gints Helmuts / Kaire, Betija 72Tanaka, Tom Tomiyuki / Valeri, Cybikova 73Mujiri, Nikoloz / Neubauer, Anna 74Yanchyshyn, Danylo / Wright, Dascha 75Elberts, Edgars / Reca, Marija Ance 76Mikhaylovsky, Igor / Logacheva, Ekaterina 77Andrianov, Maxim / Lielnora, Patricija 79Murauskas, Deimantas / Dunskyte, Kamile 80Starenko, Edvardas / Jurkoit, Justina 81Seliuk, Sergey / Mirasola, Erminia Laura Bjerring 82Vasilevskii, Konstantin / Yurlova, Margarita
Rank from
Rank to
7
 
47
 
44
46
53
54
65
 
55
 
32
34
56
57
69
 
12
 
66
67
63
 
68
 
24
25
14
15

No. of participants: 79 Start number
Adjudicators 83Filev, Egor / Prudnikova, Sofia 84Laba, Nikita / Makarenko, Marina 86Linder, Erik / Meshkausk, Shelly 87Hansen, Ole Thomas / Bjerkaas, Julie Gudim 88Maidaniuk, Mihail / Shymanskaya, Olga 89Germanov, Kirill / Beluga, Milana 90Nyborg, Mathias / Amby, Karoline Jenny 91Meskauskas, Gedvinas / Bliujute, Ugne 92Liubchak, Vladyslav / Zarytska, Khrystyna 93Kuguk, Ivan / Martovitskaya, Olga 94Skila, Klavs Kristaps / Roga, Keita 95Rande, Roens / Pliksa, Alise 96Stenbaek, Jakob / Matthiesen, Malou Dyrekaer 97Taranov, Dmytro / Narizhna, Anna 98Predko, Iakov / Astakhova, Polina
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
5
3
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
4
5
5
4
5
5
5
4
4
4
5
4
5
5
5
5
4
4
5
4
5
5
5
3
4
4
5
3
4
3
5
2
4
5
2
5
4
3
2
5
5
3
4
5
5
5
5
5
3
3
4
5
4
4
4
4
3
5
5
3
  4
3
5
4
2
5
4
5
4
5
1
4
4
3
4
4
5
5
5
5
5
4
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
2
0
4
0
5
3
4
5
1
4
5
4
0
4
4
1
2
4
4
2
3
4
4
4
4
3
5
3
4
3
4
5
5
3
5
4
5
5
4
5
4
3
4
4
2
Result of 1st round 50 52 51 48 40 47 44   42 48 3 35 32 43 45
Qualified for 2nd round X X X X X X X X X X   X X X X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
5
1
3
4
4
5
4
1
1
4
5
4
0
5
4
1
5
5
5
5
5
5
5
4
3
2
1
5
5
5
1
1
5
1
2
1
2
5
2
2
1
0
1
2
2
2
1
1
1
1
2
5
2
5
5
3
0
5
1
4
4
3
4
2
5
1
1
3
3
0
0
3
3
0
4
2
2
5
4
5
4
2
5
5
4
5
5
3
1
2
2
2
1
2
0
1
0
0
3
5
1
5
4
2
5
5
4
1
5
2
  5
3
0
1
0
4
5
0
5
5
3
1
4
1
0
1
1
1
0
0
0
3
2
4
1
2
5
2
1
2
0
0
1
4
2
3
3
1
5
2
3
4
3
3
Result of 2nd round 37 44 37 19 27 32 21 47 14 39   31 12 20 33
Qualified for 3rd round X X X   X X   X   X   X     X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
0
0
0
2
2
3
1
3
0
0
0
1
0
5
0
1
5
4
5
0
4
4
2
3
0
2
0
0
4
0
0
5
3
  0
0
0
0
2
0
0
4
0
0
2
0
5
5
2
0
0
3
0
5
0
0
  2
5
3
5
4
4
0
5
5
3
0
  0
5
3
1
2
3
2
1
0
4
3
  3
0
0
0
0
2
4
0
4
0
0
    1
3
1
5
3
5
2
4
2
0
3
Result of 3rd round 11 29 19   8 20   36   24   13     29
Qualified for 4th round   X           X             X
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
  0
0
1
1
0
4
1
5
0
4
1
          5
4
0
4
2
1
3
3
5
2
1
            0
5
3
3
0
4
1
3
0
0
2
Result of 4th round   17           30             21
Qualified for final               X              
Result of final               17,0              
Start number 83Filev, Egor / Prudnikova, Sofia 84Laba, Nikita / Makarenko, Marina 86Linder, Erik / Meshkausk, Shelly 87Hansen, Ole Thomas / Bjerkaas, Julie Gudim 88Maidaniuk, Mihail / Shymanskaya, Olga 89Germanov, Kirill / Beluga, Milana 90Nyborg, Mathias / Amby, Karoline Jenny 91Meskauskas, Gedvinas / Bliujute, Ugne 92Liubchak, Vladyslav / Zarytska, Khrystyna 93Kuguk, Ivan / Martovitskaya, Olga 94Skila, Klavs Kristaps / Roga, Keita 95Rande, Roens / Pliksa, Alise 96Stenbaek, Jakob / Matthiesen, Malou Dyrekaer 97Taranov, Dmytro / Narizhna, Anna 98Predko, Iakov / Astakhova, Polina
Rank from
Rank to
23
 
11
 
18
 
32
34
24
25
17
 
29
 
3
 
37
38
14
15
75
 
21
 
40
41
30
31
9
 

No. of participants: 79 Start number
Adjudicators 99Glavatsky, Roman / Puchina, Victoria 100Kontsevich, Nikita / Maximenkova, Anastasia 101Ladyzhensky, Nikita / Garkavenko, Ekaterina 102Donskoy, Artem / Redchits, Uljana                      
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
5
4
4
4
2
4
5
3
5
5
2
4
2
1
2
2
3
2
5
5
5
3
1
4
2
3
2
3
3
3
4
4
5
5
3
2
5
5
5
4
4
4
2
2
                     
Result of 1st round 43 34 34 41                      
Qualified for 2nd round X X X X                      
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
4
2
2
0
1
0
2
1
1
0
1
0
4
0
0
1
1
1
4
5
5
1
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
5
2
0
1
0
1
0
0
2
0
0
0
                     
Result of 2nd round 14 22 9 6                      
Qualified for 3rd round                              
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
                             
Result of 3rd round                              
Qualified for 4th round                              
A) Johnny Lekens
B) Carmen Martin Guerra
C) Denise Mayes
D) Jeffrey Van Meerkerk
E) Robert Wota
I) Frederic Mosa
J) Roberto Albanese
Q) Svetlana Tverianovich
T) Martynas Kura
W) Eduard Korotin
Y) Vilmars Ivuskans
                             
Result of 4th round                              
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 99Glavatsky, Roman / Puchina, Victoria 100Kontsevich, Nikita / Maximenkova, Anastasia 101Ladyzhensky, Nikita / Garkavenko, Ekaterina 102Donskoy, Artem / Redchits, Uljana                      
Rank from
Rank to
37
38
28
 
44
46
48
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.