16/Dec/2017 - JUN.I OPEN Latin
Table of results

No. of participants: 42 Start number
Adjudicators 12Kalbaska, Pavel / Shykhlina, Milana 13Maksimov, Nikita / Sokol, Alisa 15Schmal, Christian / Brennicke, Alessandra 17Westerlund, Valter / Narvo, My 19Johanson, Aleksander / Johanson, Adriana 21Riedinger, Wladislaw / Chukwundelunzu, Josephine Mesoma 23Blyzniuk, Illia / Rudenko, Stefaniia 24Nozhenko, Mykola / Averianova, Anastasiia 25Reuter, Lasse / Fabrizius, Carina 26Labunski, Gregor / Niimann, Carmel Anette 27Skrjabin, Lev / Gorodilova, Jelizaveta 29Dotsenko, Ilya / Irende, Yasmin 32Punka, Roberts / Kārkliņa, Karīna 33Vahtra, Hardi / Lipp, Lisandra 34Rimkus, Mykolas / Jaseviciute, Jogailė
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
5
1
2
3
2
0
3
3
4
3
0
1
0
2
3
5
3
3
1
0
4
0
0
1
2
0
0
0
4
0
3
0
4
4
2
2
0
1
4
1
5
3
2
0
4
1
0
0
1
0
5
4
5
1
2
3
0
0
0
1
1
0
2
2
1
0
2
0
4
1
1
1
2
2
2
5
1
4
5
4
5
4
5
3
2
5
3
3
3
5
5
2
2
1
1
5
0
1
0
1
1
1
1
0
2
Result of 1st round 16 13 19 3 17 16 8 20 4 10 14 30 26 12 6
Qualified for 2nd round               X       X X    
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
              1
0
5
3
3
3
4
      2
5
1
4
1
0
0
2
3
1
0
1
1
4
   
Result of 2nd round               19       13 12    
Qualified for 3rd round               X              
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
              0
0
2
0
1
0
1
             
Result of 3rd round               4              
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 12Kalbaska, Pavel / Shykhlina, Milana 13Maksimov, Nikita / Sokol, Alisa 15Schmal, Christian / Brennicke, Alessandra 17Westerlund, Valter / Narvo, My 19Johanson, Aleksander / Johanson, Adriana 21Riedinger, Wladislaw / Chukwundelunzu, Josephine Mesoma 23Blyzniuk, Illia / Rudenko, Stefaniia 24Nozhenko, Mykola / Averianova, Anastasiia 25Reuter, Lasse / Fabrizius, Carina 26Labunski, Gregor / Niimann, Carmel Anette 27Skrjabin, Lev / Gorodilova, Jelizaveta 29Dotsenko, Ilya / Irende, Yasmin 32Punka, Roberts / Kārkliņa, Karīna 33Vahtra, Hardi / Lipp, Lisandra 34Rimkus, Mykolas / Jaseviciute, Jogailė
Rank from
Rank to
28
29
31
 
25
 
41
 
27
 
28
29
36
37
12
 
40
 
34
35
30
 
16
 
17
 
32
33
39
 

No. of participants: 42 Start number
Adjudicators 36Burneikis, Kipras / Martinkevičiūtė, Barbora 38Stradetskiy, Roman / Symaka, Mariia 39Otsmaa, Markus Andreas / Saun, Katarina 40Staune, Kristers / Onufrijeva, Anastasija 41Seidaliev, Alisher / Nurlanova, Aibiike 42Sabyruly, Alikhan / Slobodova, Alina 45Eichhorn, Nicolas Aaron / Jewdokimenko, Katharina 48Domarkas, Kajus / Chmelevskytė, Brigita 49Bogačovs-Kudrevatihs, Kirils / Knirko, Milana 51Dimants, Ernests Aksels / Paščenko, Marija 52Salahhov, Renat / Baranjuk, Sofia 53Orda, Alans / Mohova, Arina 54Endriulaitis, Arnas / Petrenko, Viktorija 55Burdin, Sergey / Sitnikova, Anastasia 56Bozhevsky, Grigory / Shakhray, Stefania
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
5
5
4
2
5
5
4
1
5
5
4
1
5
5
1
0
0
0
1
0
0
0
3
0
1
1
0
2
4
1
4
5
3
5
5
3
4
4
3
4
1
1
4
5
2
5
3
5
5
1
4
4
4
5
1
1
5
5
5
4
5
5
5
5
5
4
5
2
5
5
3
0
3
3
3
5
4
5
5
5
2
2
5
5
1
4
1
1
5
0
0
5
4
5
5
5
5
5
5
5
2
4
4
4
4
Result of 1st round 30 26 2 7 27 20 29 20 34 31 21 29 12 34 28
Qualified for 2nd round X X     X X X X X X X X   X X
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
5
0
1
0
5
5
4
4
5
5
3
0
2
2
    0
0
2
5
0
5
5
0
0
3
0
2
2
0
1
1
2
0
2
0
5
0
1
2
1
4
0
0
5
5
2
5
5
5
5
2
5
3
1
1
4
5
2
0
2
5
3
5
3
5
5
5
3
3
2
4
  5
5
5
5
5
5
5
2
4
2
4
4
1
5
Result of 2nd round 20 21     17 7 11 8 32 21 20 27   35 22
Qualified for 3rd round X X             X X X X   X X
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
5
0
1
0
5
4
4
4
5
5
1
0
0
0
            4
5
1
5
5
4
5
0
2
1
3
1
2
5
0
0
2
4
0
5
0
5
5
1
1
4
1
5
  5
5
5
5
5
5
3
1
0
1
1
2
1
4
Result of 3rd round 19 15             29 14 11 22   33 10
Qualified for final X               X     X   X  
Result of final 24,0               11,0     14,0   5,0  
Start number 36Burneikis, Kipras / Martinkevičiūtė, Barbora 38Stradetskiy, Roman / Symaka, Mariia 39Otsmaa, Markus Andreas / Saun, Katarina 40Staune, Kristers / Onufrijeva, Anastasija 41Seidaliev, Alisher / Nurlanova, Aibiike 42Sabyruly, Alikhan / Slobodova, Alina 45Eichhorn, Nicolas Aaron / Jewdokimenko, Katharina 48Domarkas, Kajus / Chmelevskytė, Brigita 49Bogačovs-Kudrevatihs, Kirils / Knirko, Milana 51Dimants, Ernests Aksels / Paščenko, Marija 52Salahhov, Renat / Baranjuk, Sofia 53Orda, Alans / Mohova, Arina 54Endriulaitis, Arnas / Petrenko, Viktorija 55Burdin, Sergey / Sitnikova, Anastasia 56Bozhevsky, Grigory / Shakhray, Stefania
Rank from
Rank to
5
 
7
 
42
 
38
 
13
 
23
 
18
19
22
 
2
 
8
9
10
 
3
 
32
33
1
 
11
 

No. of participants: 42 Start number
Adjudicators 57Kobyshev, Petr / Belostotskaya, Ekaterina 59Korosteljov, Saveli / Russanova, Anastasia 60Parfenov, Ilia / Tatarintseva, Polina 61Kilievoi, Nikita / Pogrebnaja, Anna Maria 64Eglītis, Edvards / Heinrihsone, Džiliāna 65Guguchkin, Nikita / Alexeeva, Varvara 67Mašaro, Edvardas / Rinkevičiūte, Patricija 69Turcheniak, Oleksandr / Chernikova, Sofiia 70Shpigel, Artem / Samordina, Valeriia 71Kindsigo, Marco / Marjapuu, Lisete 73Müürisepp, Arian / Pchelkina, Mirra 74Korostelev, Matvey / Kononova, Viktoria      
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
2
5
4
4
1
1
3
3
3
1
0
5
5
1
5
3
2
2
5
0
3
5
5
4
5
5
5
4
0
0
4
1
0
0
5
5
4
5
5
5
3
5
4
1
3
4
5
4
1
4
5
5
5
3
5
5
5
3
4
5
5
5
4
5
3
3
3
5
3
4
0
0
1
0
1
5
1
4
3
4
5
5
3
0
     
Result of 1st round 20 18 20 33 10 32 22 32 31 26 8 24      
Qualified for 2nd round X   X X   X X X X X   X      
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
2
5
1
0
0
0
1
  3
5
1
0
2
0
0
3
3
3
3
4
3
4
  5
3
3
5
2
3
1
0
0
0
1
3
1
0
4
5
5
3
3
5
1
3
0
3
4
2
3
0
3
0
1
0
2
3
0
  1
0
2
5
3
2
2
     
Result of 2nd round 9   11 23   22 5 26 15 9   15      
Qualified for 3rd round       X   X   X              
D) Pavel Grebenkin
F) Susanne Holde
H) Sergiy Kravchuk
I) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
P) Eduard Korotin
R) Egils Smagris
      3
0
3
3
4
4
3
  2
3
3
5
1
0
0
  1
5
5
2
2
4
0
             
Result of 3rd round       20   14   19              
Qualified for final       X       X              
Result of final       29,0       22,0              
Start number 57Kobyshev, Petr / Belostotskaya, Ekaterina 59Korosteljov, Saveli / Russanova, Anastasia 60Parfenov, Ilia / Tatarintseva, Polina 61Kilievoi, Nikita / Pogrebnaja, Anna Maria 64Eglītis, Edvards / Heinrihsone, Džiliāna 65Guguchkin, Nikita / Alexeeva, Varvara 67Mašaro, Edvardas / Rinkevičiūte, Patricija 69Turcheniak, Oleksandr / Chernikova, Sofiia 70Shpigel, Artem / Samordina, Valeriia 71Kindsigo, Marco / Marjapuu, Lisete 73Müürisepp, Arian / Pchelkina, Mirra 74Korostelev, Matvey / Kononova, Viktoria      
Rank from
Rank to
20
21
26
 
18
19
6
 
34
35
8
9
24
 
4
 
14
15
20
21
36
37
14
15
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.