17/Dec/2017 - JUN.II OPEN Standard
Table of results

No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 12Sergazin, Amirlan / Gavrilova, Yuliya 14Boiko, Denys / Nonko, Oleksandra 15Andersons, Roberts / Rasimjonoka, Jekaterina 16Oleksandr, Serkov / Tkachuk, Anastasiya 17Yehonatan, Shvartsburd / Gershfeld, Elinor 18Petrov, Sergey / Andreeva, Olesia 19Dimants, Reinis Krists / Āboltiņa, Linda 21Cimbir, Dragos / Rotaru, Beatricia 23Viščiūnas, Justas / Daugytė, Aistė 24Borisov, Kirill / Kachurina, Anastasia 26Knauts, Rūdolfs Kārlis / Matuka, Milēna 28Zaidman, Ariel / Zaltsman, Eden 29Smogorghevski, Ariel / Bahari, Yarden 31Sobolev, Nick / Moshaof, Adar 32Kinnunen, Markus / Pellinen, Saana
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
5
3
5
5
4
5
4
5
5
5
5
5
5
4
4
5
4
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
0
3
2
1
0
2
2
0
0
3
3
5
4
3
5
2
5
5
5
4
5
3
5
3
4
3
5
4
5
5
4
4
5
5
4
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
4
2
3
0
5
3
2
2
5
5
4
5
5
5
5
5
4
4
2
1
5
2
2
1
2
2
1
4
5
4
4
5
3
3
4
5
2
1
2
0
2
1
3
0
2
2
2
1
1
1
4
0
1
2
1
0
1
1
2
0
4
1
0
Result of 1st round 41 41 44 10 35 37 41 43 26 42 18 37 13 14 10
Qualified for 2nd round X X X   X X X X   X   X      
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
0
1
2
5
3
5
3
3
1
3
5
5
5
5
4
2
2
0
5
5
5
4
5
5
5
5
5
  0
0
2
0
2
2
0
0
4
0
0
0
0
0
0
1
0
1
5
4
4
1
5
0
5
4
5
4
5
5
4
5
5
5
5
5
  4
3
5
1
4
4
3
2
4
  0
4
0
0
1
1
0
0
3
     
Result of 2nd round 23 31 44   10 2 33 43   30   9      
Qualified for 3rd round   X X       X X   X          
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
  4
4
5
4
5
0
2
1
2
5
5
4
2
5
2
3
4
5
      1
1
0
0
2
0
1
1
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  1
0
5
2
2
4
2
0
0
         
Result of 3rd round   27 35       10 0   16          
Qualified for 4th round   X X                        
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
  2
0
2
0
5
1
0
0
0
5
5
5
4
2
1
1
4
5
                       
Result of 4th round   10 32                        
Qualified for final     X                        
Result of final     13,0                        
Start number 12Sergazin, Amirlan / Gavrilova, Yuliya 14Boiko, Denys / Nonko, Oleksandra 15Andersons, Roberts / Rasimjonoka, Jekaterina 16Oleksandr, Serkov / Tkachuk, Anastasiya 17Yehonatan, Shvartsburd / Gershfeld, Elinor 18Petrov, Sergey / Andreeva, Olesia 19Dimants, Reinis Krists / Āboltiņa, Linda 21Cimbir, Dragos / Rotaru, Beatricia 23Viščiūnas, Justas / Daugytė, Aistė 24Borisov, Kirill / Kachurina, Anastasia 26Knauts, Rūdolfs Kārlis / Matuka, Milēna 28Zaidman, Ariel / Zaltsman, Eden 29Smogorghevski, Ariel / Bahari, Yarden 31Sobolev, Nick / Moshaof, Adar 32Kinnunen, Markus / Pellinen, Saana
Rank from
Rank to
26
27
12
 
3
 
49
51
35
 
40
 
18
19
24
 
42
 
14
 
45
 
36
 
48
 
47
 
49
51

No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 34Kernychyshyn, Stanislav / Tkachuk, Dariya 35Esayan, Artem / Kormyshenkova, Anna 36Petmanson, Johannes / Nikulina, Kristina 37Nagornev, Ivan / Khrutskaya, Vasilisa 39Naumov, Timofei / Aņisimova, Alisa 40Filatenko, Martin / Luik, Liisi-Rebeka 41Anureev, Mikhail / Diakova, Anastasia 42Zaychenko, Artem / Sternard, Ekaterina 44Bušauskas, Benas / Brazdžionytė, Miglė 45Pāls, Arsenijs / Gorjunova, Alīna 47Abramov, Aleksei / Strelnikova, Polina 49Gromoglasov, Nikolay / Plastinina, Anastasia 51Biele, Arturs / Kravčuka, Marija Elizabete 52Geislers, Markuss / Ķeire, Anita Elizabete 53Piirsalu, Enrico / Barjabin, Sarah Sofie
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
0
5
3
0
3
2
3
0
0
5
4
5
5
5
5
5
5
3
5
5
4
4
3
2
4
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
4
5
4
5
4
4
5
5
5
5
4
3
1
5
1
3
3
5
2
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
5
4
4
5
5
5
5
4
1
4
2
1
1
2
4
3
2
3
0
2
5
4
0
0
3
2
4
4
4
2
4
5
5
3
5
5
4
5
5
5
5
5
5
4
4
4
5
5
5
4
5
5
4
2
1
3
0
1
1
1
1
0
5
5
3
5
3
4
4
5
5
Result of 1st round 16 42 37 43 42 27 44 41 20 19 36 43 41 10 39
Qualified for 2nd round   X X X X   X X     X X X   X
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
  5
5
4
5
4
5
3
4
4
2
1
0
2
0
0
1
4
4
5
5
5
5
3
5
5
5
5
5
3
5
3
2
5
4
5
4
  5
5
4
4
5
3
5
5
5
3
5
4
5
5
5
4
0
3
    2
0
1
1
1
5
4
0
0
3
5
5
5
5
5
5
5
4
1
0
5
1
4
4
5
3
5
  4
5
0
1
1
1
2
5
4
Result of 2nd round   39 14 43 36   41 34     14 42 28   23
Qualified for 3rd round   X   X X   X X       X X    
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
  4
2
0
4
4
4
3
4
4
  5
5
4
5
5
5
5
5
1
5
4
5
0
3
4
4
3
5
  4
5
4
4
5
5
4
5
5
2
5
0
3
2
4
1
0
1
      5
5
5
5
5
5
4
5
3
0
0
2
0
0
1
1
1
5
   
Result of 3rd round   29   40 33   41 18       42 10    
Qualified for 4th round   X   X X   X         X      
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
  5
3
0
3
3
4
1
3
0
  5
5
3
5
3
5
4
5
0
2
1
0
0
1
3
2
0
5
  3
3
0
1
3
2
2
2
2
        1
5
4
5
2
4
4
5
0
     
Result of 4th round   22   35 14   18         30      
Qualified for final   X   X               X      
Result of final   28,0   12,0               5,0      
Start number 34Kernychyshyn, Stanislav / Tkachuk, Dariya 35Esayan, Artem / Kormyshenkova, Anna 36Petmanson, Johannes / Nikulina, Kristina 37Nagornev, Ivan / Khrutskaya, Vasilisa 39Naumov, Timofei / Aņisimova, Alisa 40Filatenko, Martin / Luik, Liisi-Rebeka 41Anureev, Mikhail / Diakova, Anastasia 42Zaychenko, Artem / Sternard, Ekaterina 44Bušauskas, Benas / Brazdžionytė, Miglė 45Pāls, Arsenijs / Gorjunova, Alīna 47Abramov, Aleksei / Strelnikova, Polina 49Gromoglasov, Nikolay / Plastinina, Anastasia 51Biele, Arturs / Kravčuka, Marija Elizabete 52Geislers, Markuss / Ķeire, Anita Elizabete 53Piirsalu, Enrico / Barjabin, Sarah Sofie
Rank from
Rank to
46
 
6
 
32
34
2
 
11
 
41
 
9
 
13
 
43
 
44
 
32
34
1
 
18
19
49
51
26
27

No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 54Rakhmetullin, Batyrkhan / Zhakenova, Alina 55Ziv, Mark / Moshe, Noa 56Kivisalu, Karl-Kristofer / Barkala, Marleen 57Jantson, Mihkel / Skvortsova, Alexandra 58Brakšis, Oskars Arturs / Siliņa, Helēna 59Leontiev, Andrey / Leontieva, Anastasia 60Lepiste, Andreas / Dzevulskaja, Sofia 62Galčius, Gediminas / Gusčiūtė, Elzė 65Tshovrebov, Sergeiy / Belova, Anastasiya 67Lobanov, Artem / Serova, Varvara 68Holm, Leho / Lutter, Marleen 69Bessonov, Aleksey / Kolmagorova, Evgenia 70Makarovas, Laurynas / Čepauskaitė, Emilija 71Dzemyda, Rytis / Dobrovolskytė, Kornelija 72Richter, Alexander / Moock, Julietta
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
5
5
4
5
4
5
4
5
5
2
3
0
5
2
5
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
3
5
4
5
5
5
3
0
1
1
1
0
1
0
0
0
4
5
5
4
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
4
3
3
5
4
5
4
5
5
5
4
3
4
4
4
5
5
5
5
3
5
4
5
5
5
4
4
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
4
5
5
2
4
4
4
5
5
3
4
5
5
5
5
5
4
5
5
5
Result of 1st round 42 29 45 39 4 42 45 38 39 40 41 45 43 36 44
Qualified for 2nd round X X X X   X X X X X X X X X X
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
1
4
1
5
4
2
0
5
2
0
0
0
1
1
0
1
0
0
4
4
4
5
5
3
5
4
4
4
0
0
1
2
3
1
2
1
  1
3
0
2
3
5
0
1
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
5
0
5
1
0
0
3
3
5
5
5
5
5
5
2
1
5
3
3
3
1
5
2
2
3
1
5
5
4
2
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
4
4
3
2
5
5
4
2
0
0
0
0
0
1
0
0
5
4
4
1
3
2
2
5
3
Result of 2nd round 24 3 38 14   17 45 19 36 27 36 45 35 3 29
Qualified for 3rd round     X       X   X X X X X   X
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
    0
1
0
4
2
0
3
1
1
      5
2
5
5
5
5
3
5
5
  0
0
0
1
1
4
2
0
0
1
1
0
0
1
4
0
0
0
0
3
5
5
1
1
5
5
4
4
5
5
2
3
5
5
5
3
4
0
4
5
5
4
5
5
5
  0
4
1
1
0
1
2
3
2
Result of 3rd round     12       40   8 7 29 37 37   14
Qualified for 4th round             X       X X X    
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
            0
1
4
5
5
4
0
3
4
      0
0
5
3
0
1
4
4
5
5
4
0
0
2
4
3
2
0
0
0
5
4
4
1
5
2
5
   
Result of 4th round             26       22 20 26    
Qualified for final             X       X   X    
Result of final             23,0       34,0   25,0    
Start number 54Rakhmetullin, Batyrkhan / Zhakenova, Alina 55Ziv, Mark / Moshe, Noa 56Kivisalu, Karl-Kristofer / Barkala, Marleen 57Jantson, Mihkel / Skvortsova, Alexandra 58Brakšis, Oskars Arturs / Siliņa, Helēna 59Leontiev, Andrey / Leontieva, Anastasia 60Lepiste, Andreas / Dzevulskaja, Sofia 62Galčius, Gediminas / Gusčiūtė, Elzė 65Tshovrebov, Sergeiy / Belova, Anastasiya 67Lobanov, Artem / Serova, Varvara 68Holm, Leho / Lutter, Marleen 69Bessonov, Aleksey / Kolmagorova, Evgenia 70Makarovas, Laurynas / Čepauskaitė, Emilija 71Dzemyda, Rytis / Dobrovolskytė, Kornelija 72Richter, Alexander / Moock, Julietta
Rank from
Rank to
25
 
38
39
17
 
32
34
52
 
31
 
4
 
30
 
21
22
23
 
7
 
8
 
5
 
38
39
15
16

No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 73Zhussipbay, Alibek / Kargabaeva, Alua 74Maasalu, Kristofer Robin / Kurs, Kretel 75Gedgaudas, Justas / Rutakauskaitė, Ainė 76Vorona, Arsenijs / Malysheva, Daria 77Lukashou, Mikita / Crujsbrg, Sandrina 78Korostelev, Matvey / Kanonova, Viktoria 79Ameljushenko, Alari / Kallas, Sandra                
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
5
5
3
5
5
3
5
5
5
5
5
2
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
4
4
5
5
5
1
2
2
4
5
4
4
5
2
4
5
5
5
5
5
4
4
5
5
5
4
5
3
5
3
4
5
4
5
5
5
4
4
5
5
5
               
Result of 1st round 41 40 43 29 42 39 42                
Qualified for 2nd round X X X X X X X                
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
2
2
2
5
4
0
4
2
5
5
5
1
5
5
3
5
5
5
5
4
5
4
0
1
5
3
5
1
0
0
0
2
0
0
2
0
1
0
5
5
1
5
0
5
0
3
2
3
3
1
5
2
0
1
1
5
2
5
3
0
5
5
0
               
Result of 2nd round 26 39 32 5 22 20 26                
Qualified for 3rd round X X X       X                
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
0
2
1
1
3
0
0
0
1
5
1
0
2
1
1
0
4
0
5
5
5
0
0
0
5
0
4
      0
0
0
5
0
1
0
3
0
               
Result of 3rd round 8 14 24       9                
Qualified for 4th round     X                        
A) Marcel Gebert
B) Erling Langset
C) Olga Sabanskaya
D) Sergey Belyaev
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
    2
3
2
0
0
0
4
0
4
                       
Result of 4th round     15                        
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 73Zhussipbay, Alibek / Kargabaeva, Alua 74Maasalu, Kristofer Robin / Kurs, Kretel 75Gedgaudas, Justas / Rutakauskaitė, Ainė 76Vorona, Arsenijs / Malysheva, Daria 77Lukashou, Mikita / Crujsbrg, Sandrina 78Korostelev, Matvey / Kanonova, Viktoria 79Ameljushenko, Alari / Kallas, Sandra                
Rank from
Rank to
21
22
15
16
10
 
37
 
28
 
29
 
20
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.