17/Dec/2017 - JUV.II OPEN E6 St+Lat
Table of results

No. of participants: 29 Start number
Adjudicators 41Protasovs, Kristiāns / Pusbarniece, Roberta 44Shelehon, Andriy / Vyshchuk, Yuliia 45Jefimovs, Jegors / Tarasova, Alisa 46Ļipatovs, Aleksejs / Kitajeva, Arina 47Drīksne, Didzis / Krūce, Marta 48Zommers, Jānis Leo / Ļebedeva, Dana 49Pribolovsky, Alexei / Khoperskaia, Alina 51Cers, Kristers Valters / Šumeiko, Paula 52Gylys, Mindaugas Tomas / Ravinskaite, Marija 54Savļaks, Aleksis / Leonoviča, Gabriela 58Olekšs, Emīls / Vītoliņa, Gabriela 59Petrovs, Mihails / Veilande, Elija 60Zelčs, Krišjānis / Ļeonova, Patrīcija 62Strumps, Vladislavs / Ņikitina, Nikolija 63Zhakenov, Ali / Skutina, Eva
A) Marcel Gebert
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
N) Martin Parmas
Q) Dace Debovska
5
6
6
5
5
6
6
5
3
4
3
2
2
0
6
5
6
5
5
5
6
6
6
6
5
6
4
5
6
4
6
5
5
5
6
4
6
5
6
6
6
6
1
5
1
5
1
2
3
4
2
4
4
1
4
1
6
6
6
5
6
5
6
5
5
6
6
5
6
6
5
4
6
6
5
6
6
6
6
5
5
6
5
6
5
5
5
4
6
5
4
6
6
6
5
5
5
5
5
3
6
5
5
6
4
Result of 1st round 39 19 38 38 37 39 18 20 40 39 38 39 34 38 34
Qualified for 2nd round X   X X X X     X X X X X X X
A) Marcel Gebert
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
N) Martin Parmas
Q) Dace Debovska
4
4
1
0
0
1
1
  2
5
4
5
1
6
1
4
3
3
3
5
5
2
1
4
1
3
3
1
6
3
4
5
6
6
6
5
    6
6
6
6
6
6
4
3
6
5
5
5
5
6
3
4
2
0
1
1
4
5
3
2
1
1
0
3
2
3
1
1
2
1
0
4
2
4
5
3
4
6
0
0
4
5
1
6
0
Result of 2nd round 11   24 25 19 35     40 35 15 15 10 28 16
Qualified for 3rd round     X X   X     X X       X  
A) Marcel Gebert
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
N) Martin Parmas
Q) Dace Debovska
    6
2
2
3
1
1
1
1
4
1
0
0
1
0
  6
5
5
1
6
4
4
    6
5
4
5
6
5
4
2
6
3
4
3
3
4
      2
3
4
5
3
4
5
 
Result of 3rd round     16 7   31     35 25       26  
Qualified for final           X     X X       X  
Result of final           21,0     19,0 28,0       19,0  
Start number 41Protasovs, Kristiāns / Pusbarniece, Roberta 44Shelehon, Andriy / Vyshchuk, Yuliia 45Jefimovs, Jegors / Tarasova, Alisa 46Ļipatovs, Aleksejs / Kitajeva, Arina 47Drīksne, Didzis / Krūce, Marta 48Zommers, Jānis Leo / Ļebedeva, Dana 49Pribolovsky, Alexei / Khoperskaia, Alina 51Cers, Kristers Valters / Šumeiko, Paula 52Gylys, Mindaugas Tomas / Ravinskaite, Marija 54Savļaks, Aleksis / Leonoviča, Gabriela 58Olekšs, Emīls / Vītoliņa, Gabriela 59Petrovs, Mihails / Veilande, Elija 60Zelčs, Krišjānis / Ļeonova, Patrīcija 62Strumps, Vladislavs / Ņikitina, Nikolija 63Zhakenov, Ali / Skutina, Eva
Rank from
Rank to
20
 
27
 
7
 
12
 
13
 
4
 
28
 
26
 
3
 
6
 
15
16
15
16
21
23
2
 
14
 

No. of participants: 29 Start number
Adjudicators 64Lejiņš, Ralfs / Morozova, Nelli 65Shymkiv, Oleksii / Kim, Mariia 67Jurženkovs, Aleksandrs / Reinika, Loreta 69Vilimas, Oskaras / Vainokytė, Elija 70Kairys, Domantas / Bystriakovaitė, Nikolė 72Šilovskis, Deniss / Pustoselova, Oļesja 73Arājs, Andis / Augustāne, Dana 75Sugintas, Karolis / Stankevičiūtė, Aušrinė 81Pūce, Kristiāns / Dziedātāja, Elizabete 82Lazdāns, Dominiks / Fabiano, Paula 84Savins, Ričards / Rudmieze, Annija 85Upītis, Valters / Černišova, Anna 89Venckauskis, Edvinas / Šeškauskytė, Viltė 90Baltalksnis, Haralds / Felsberga, Kiara Klinta  
A) Marcel Gebert
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
N) Martin Parmas
Q) Dace Debovska
6
4
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
5
3
5
6
5
5
5
6
4
6
4
5
2
5
6
6
6
6
6
6
6
4
6
6
6
6
4
6
6
6
4
4
6
6
6
6
3
2
3
5
6
5
2
4
1
4
2
2
1
5
6
4
5
4
6
5
5
6
4
5
6
6
6
4
6
5
5
6
6
6
4
6
5
5
6
6
6
4
6
6
5
6
5
5
 
Result of 1st round 40 42 34 32 42 38 38 30 16 35 38 38 38 37  
Qualified for 2nd round X X X X X X X     X X X X X  
A) Marcel Gebert
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
N) Martin Parmas
Q) Dace Debovska
3
1
5
6
5
6
6
6
6
6
4
6
6
5
4
0
0
3
2
1
0
1
0
3
3
1
0
1
1
2
2
0
4
2
2
5
3
2
5
4
4
4
5
2
4
2
4
3
3
    3
5
1
3
0
2
0
3
2
2
2
4
3
5
3
3
1
3
2
3
6
0
1
4
0
3
0
2
1
3
4
1
3
0
0
 
Result of 2nd round 32 39 10 9 13 27 23     14 21 21 10 12  
Qualified for 3rd round X X       X X       X X      
A) Marcel Gebert
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
J) Vladimir Dymov
K) Kestutis Bernatavicius
N) Martin Parmas
Q) Dace Debovska
2
1
4
6
5
6
3
6
3
6
6
6
6
3
      1
1
3
4
2
1
3
3
4
2
1
2
0
1
      1
2
1
1
2
3
3
0
0
1
0
0
2
5
     
Result of 3rd round 27 36       15 13       13 8      
Qualified for final X X                          
Result of final 21,0 18,0                          
Start number 64Lejiņš, Ralfs / Morozova, Nelli 65Shymkiv, Oleksii / Kim, Mariia 67Jurženkovs, Aleksandrs / Reinika, Loreta 69Vilimas, Oskaras / Vainokytė, Elija 70Kairys, Domantas / Bystriakovaitė, Nikolė 72Šilovskis, Deniss / Pustoselova, Oļesja 73Arājs, Andis / Augustāne, Dana 75Sugintas, Karolis / Stankevičiūtė, Aušrinė 81Pūce, Kristiāns / Dziedātāja, Elizabete 82Lazdāns, Dominiks / Fabiano, Paula 84Savins, Ričards / Rudmieze, Annija 85Upītis, Valters / Černišova, Anna 89Venckauskis, Edvinas / Šeškauskytė, Viltė 90Baltalksnis, Haralds / Felsberga, Kiara Klinta  
Rank from
Rank to
5
 
1
 
21
23
24
 
18
 
8
 
9
10
25
 
29
 
17
 
9
10
11
 
21
23
19
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.