17/Dec/2017 - JUN.II OPEN C Latin
Table of results

No. of participants: 27 Start number
Adjudicators 61Bozenkov, Ignas / Rudaityte, Augustė 62Viščiūnas, Justas / Daugytė, Aistė 63Oreshkin, Niko / Shchurova, Emilia 65Smogorghevski, Ariel / Bahari, Yarden 66Daumantas, Nojus / Steinbrecher, Kamile 67Shaparau, Mikita / Shautsova, Anastasiya 68Sobolev, Nick / Moshaof, Adar 69Kernychyshyn, Stanislav / Tkachuk, Dariya 72Šamanovs, Roberts / Gžibovska, Veronika 73Valiukas, Nojus / Čepulytė, Orinta 74Vaičkus, Denis / Tiurubajeva, Ksenija 75Rudnickas, Ąžuolas / Ovsiukaitė, Žiedė 76Bārbals, Jānis / Ķuze, Estere 77Gaman, Orest / Shymkiv, Kateryna 78Čertovs, Rodions / Peļņika, Poļina
C) Olga Sabanskaya
E) Pavel Grebenkin
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
3
4
2
5
5
5
3
3
4
3
5
3
2
5
5
5
5
4
5
5
4
5
4
5
2
3
3
4
5
5
4
4
4
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
4
5
4
5
5
2
0
3
2
2
0
2
2
2
5
2
2
3
2
5
5
4
5
5
5
5
5
4
0
4
5
3
3
2
5
4
5
5
3
5
3
3
3
2
5
4
4
1
1
4
5
0
3
3
2
4
3
3
4
4
5
Result of 1st round 27 25 33 26 32 34 33 11 18 34 24 29 24 17 25
Qualified for 2nd round X X X X X X X     X X X X   X
C) Olga Sabanskaya
E) Pavel Grebenkin
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
2
1
2
2
5
5
3
0
1
2
2
1
0
1
5
5
5
4
5
5
1
3
2
4
1
2
0
3
2
0
5
3
4
2
5
5
5
2
4
5
5
5
2
5
4
4
3
1
2
    5
5
1
4
1
2
3
3
5
1
3
5
3
1
2
5
3
5
5
5
5
0
0
0
1
0
2
2
  1
4
1
0
2
1
5
Result of 2nd round 20 7 30 15 21 31 21     21 21 30 5   14
Qualified for 3rd round     X   X X X     X X X      
C) Olga Sabanskaya
E) Pavel Grebenkin
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
    4
5
5
1
5
5
1
  0
0
0
3
1
1
4
5
5
5
5
5
5
5
1
0
0
5
0
0
3
    3
1
0
0
0
0
0
4
4
0
1
4
0
0
1
5
0
2
5
3
4
     
Result of 3rd round     26   9 35 9     4 13 20      
Qualified for final     X     X           X      
Result of final     18,0     5,0           19,0      
Start number 61Bozenkov, Ignas / Rudaityte, Augustė 62Viščiūnas, Justas / Daugytė, Aistė 63Oreshkin, Niko / Shchurova, Emilia 65Smogorghevski, Ariel / Bahari, Yarden 66Daumantas, Nojus / Steinbrecher, Kamile 67Shaparau, Mikita / Shautsova, Anastasiya 68Sobolev, Nick / Moshaof, Adar 69Kernychyshyn, Stanislav / Tkachuk, Dariya 72Šamanovs, Roberts / Gžibovska, Veronika 73Valiukas, Nojus / Čepulytė, Orinta 74Vaičkus, Denis / Tiurubajeva, Ksenija 75Rudnickas, Ąžuolas / Ovsiukaitė, Žiedė 76Bārbals, Jānis / Ķuze, Estere 77Gaman, Orest / Shymkiv, Kateryna 78Čertovs, Rodions / Peļņika, Poļina
Rank from
Rank to
13
14
19
 
3
 
16
 
9
10
1
 
9
10
26
 
22
 
12
 
8
 
4
 
20
 
23
 
17
 

No. of participants: 27 Start number
Adjudicators 80Moscaliov, Maxim / Severance, Sutton 81Jankauskas, Rokas / Jankunaite, Enrika 82Malcauskas, Domantas / Reklaityte, Ugne 85Ziv, Mark / Moshe, Noa 86Žeglovs, Georgijs / Blūma, Daina 87Šakanis, Aras / Urbanavičiūtė, Arūnė 88Urtāns, Roberts / Medniece, Anete 89Brūzītis, Roberts / Savicka, Marta Kristiāna 90Ratnieks, Paulis / Nonberga, Marija Beāte 91Cvetkovs, Vadims / Misiņa, Sanita 92Lukošaitis, Aurimas / Cickevičiūtė, Livija 93Vaters, Miks Eduards / Viškinte, Luize      
C) Olga Sabanskaya
E) Pavel Grebenkin
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
5
5
5
5
5
4
4
5
5
3
5
5
5
4
3
2
2
1
2
3
3
5
5
5
5
5
5
5
0
1
1
1
3
2
0
3
5
5
5
4
5
5
4
5
5
3
4
4
3
4
1
3
1
1
1
2
5
4
5
4
2
5
4
5
4
5
5
5
5
5
4
3
3
5
2
2
2
4
4
4
3
5
4
3
     
Result of 1st round 33 32 16 35 8 32 28 13 29 34 21 27      
Qualified for 2nd round X X   X   X X   X X   X      
C) Olga Sabanskaya
E) Pavel Grebenkin
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
5
5
3
4
1
3
5
5
0
3
4
3
5
4
  4
5
5
5
4
5
5
  3
2
5
2
4
3
1
0
2
3
3
0
2
1
  5
3
4
5
4
4
5
4
0
4
1
3
2
3
  4
5
3
3
3
5
0
     
Result of 2nd round 26 24   33   20 11   30 17   23      
Qualified for 3rd round X X   X         X     X      
C) Olga Sabanskaya
E) Pavel Grebenkin
F) Ivane Kandelaki
H) Sergiy Kravchuk
L) Virginijus Visockas
N) Martin Parmas
R) Raimonds Piševs
5
1
5
3
2
3
3
1
0
4
1
0
2
0
  5
4
5
4
5
5
5
        0
0
5
2
1
3
5
    1
5
1
3
2
3
0
     
Result of 3rd round 22 8   33         16     15      
Qualified for final X     X         X            
Result of final 28,0     10,0         25,0            
Start number 80Moscaliov, Maxim / Severance, Sutton 81Jankauskas, Rokas / Jankunaite, Enrika 82Malcauskas, Domantas / Reklaityte, Ugne 85Ziv, Mark / Moshe, Noa 86Žeglovs, Georgijs / Blūma, Daina 87Šakanis, Aras / Urbanavičiūtė, Arūnė 88Urtāns, Roberts / Medniece, Anete 89Brūzītis, Roberts / Savicka, Marta Kristiāna 90Ratnieks, Paulis / Nonberga, Marija Beāte 91Cvetkovs, Vadims / Misiņa, Sanita 92Lukošaitis, Aurimas / Cickevičiūtė, Livija 93Vaters, Miks Eduards / Viškinte, Luize      
Rank from
Rank to
6
 
11
 
24
 
2
 
27
 
13
14
18
 
25
 
5
 
15
 
21
 
7
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.