05/Nov/2017 - JUV. OPEN Latin
Table of results

No. of participants: 40 Start number
Adjudicators 25Aleksejs Žiļcovs-Ziņins / Viktorija Šilkina 26Kristiāns Kalvāns / Ksenija Lohnina 27Nikolaj Gutsol / Meida Kybartaite 28Egidijus Prokopovičius / Saulė Kučauskaitė 29Aleksis Buliņš / Vera Šavlovska 30Patriks Pauls Klaperis / Marija Golubeva 31Jegors Prokins / Poļina Karimova 32Nojus Karka / Sofia Ptchelintzev 33Maksims Bogdanovs / Patrīcija Paula Vindele 34Aleksei Sitnikov / Anastassia Salamatova 35Aleksis Savļaks / Gabriela Leonoviča 37Klāvs Riemers-Silarājs / Elīna Celmiņa 38Nikolajs Čistjuļins / Madara Ance Cinīte 39Karli Kuldma / Victoria Makarov 40Emil Korotin / Evelina Bondarenko
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
0
2
0
2
1
3
3
3
0
1
3
3
1
1
3
4
3
4
4
4
4
1
2
2
3
3
1
0
2
3
2
3
3
1
2
4
3
4
1
2
3
4
4
4
4
4
4
4
4
2
1
2
3
1
4
3
2
3
1
0
1
0
1
3
2
4
4
4
4
4
2
3
1
1
1
2
1
3
1
4
2
2
1
2
2
1
0
1
1
0
0
1
1
1
0
2
2
0
4
4
4
4
4
4
4
Result of 1st round 11 12 26 12 16 21 28 16 8 25 11 15 5 7 28
Qualified for 2nd round     X   X X X X   X   X     X
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
    0
4
2
4
0
4
3
  0
1
1
0
1
0
0
4
1
2
0
2
4
3
4
4
3
1
3
4
3
0
0
0
4
0
3
3
  2
2
3
3
4
4
2
  3
0
1
0
0
0
0
    4
4
3
4
4
4
4
Result of 2nd round     17   3 16 22 10   20   4     27
Qualified for 3rd round     X     X X     X         X
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
    3
4
2
4
4
2
4
    0
2
2
0
0
0
1
4
3
2
2
0
3
1
    1
0
2
4
4
3
3
        1
4
3
3
4
4
4
Result of 3rd round     23     5 15     17         23
Qualified for final     X       X     X         X
Result of final     16,0       11,0     14,0         4,0
Start number 25Aleksejs Žiļcovs-Ziņins / Viktorija Šilkina 26Kristiāns Kalvāns / Ksenija Lohnina 27Nikolaj Gutsol / Meida Kybartaite 28Egidijus Prokopovičius / Saulė Kučauskaitė 29Aleksis Buliņš / Vera Šavlovska 30Patriks Pauls Klaperis / Marija Golubeva 31Jegors Prokins / Poļina Karimova 32Nojus Karka / Sofia Ptchelintzev 33Maksims Bogdanovs / Patrīcija Paula Vindele 34Aleksei Sitnikov / Anastassia Salamatova 35Aleksis Savļaks / Gabriela Leonoviča 37Klāvs Riemers-Silarājs / Elīna Celmiņa 38Nikolajs Čistjuļins / Madara Ance Cinīte 39Karli Kuldma / Victoria Makarov 40Emil Korotin / Evelina Bondarenko
Rank from
Rank to
29
31
27
28
4
 
27
28
24
25
12
13
2
 
16
 
35
 
3
 
29
31
23
 
37
 
36
 
1
 

No. of participants: 40 Start number
Adjudicators 41Viacheslav Gleist / Kseniia Ugleva 43Kristupas Mlinskas / Patricija Kairytė 45Maksim Tsernetsov / Sofia Plaksina 48Jānis Leo Zommers / Dana Ļebedeva 49Laurynas Zaliukas / Marta Bartuseviciute 50Elans Kristers Vilimanis / Emīlija Tālberga 51Adrians Koreckis / Keita Milberga 52Domas Seibokas / Juste Janciunaite 53Valters Ragovskis / Jekaterina Ivanova 55Vilius Gruodis / Liepa Samajauskaite 56Mihails Petrovs / Elija Veilande 57Haralds Baltalksnis / Kiāra Klinta Felsberga 58Armands Goldbergs / Elza Liepiņa 60Kirils Agafonovs / Elīza Balgalve 61Kristians Melbārdis / Katrīna Suhecka
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
2
3
4
2
4
1
1
4
4
4
2
4
4
2
2
3
3
4
4
4
3
3
0
4
2
3
4
3
2
1
1
2
1
1
3
4
3
4
3
4
4
4
2
4
4
4
3
4
4
3
1
0
1
0
2
3
2
2
2
4
2
3
3
3
3
3
4
4
4
4
1
2
0
0
1
0
0
1
0
1
0
1
0
0
3
2
4
4
2
4
4
2
3
3
2
4
1
4
1
0
1
0
0
0
0
Result of 1st round 17 24 23 19 11 26 25 10 18 25 4 3 23 19 2
Qualified for 2nd round X X X X   X X   X X     X X  
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
1
4
3
1
4
0
0
2
3
1
0
4
3
0
4
3
1
3
4
4
0
0
0
2
1
1
1
0
  4
1
4
2
4
4
3
3
2
3
1
4
2
3
  3
0
1
3
0
1
1
1
4
2
4
4
2
4
    3
2
1
1
1
0
4
0
3
1
1
2
1
0
 
Result of 2nd round 13 13 19 5   22 18   9 21     12 8  
Qualified for 3rd round X X X     X X     X          
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
0
2
1
0
4
0
0
1
0
1
3
4
0
0
4
1
1
3
0
4
0
    4
1
2
0
0
2
4
0
0
1
0
1
0
3
    2
1
1
0
0
2
0
         
Result of 3rd round 7 9 13     13 5     6          
Qualified for final     X     X                  
Result of final     26,0     22,0                  
Start number 41Viacheslav Gleist / Kseniia Ugleva 43Kristupas Mlinskas / Patricija Kairytė 45Maksim Tsernetsov / Sofia Plaksina 48Jānis Leo Zommers / Dana Ļebedeva 49Laurynas Zaliukas / Marta Bartuseviciute 50Elans Kristers Vilimanis / Emīlija Tālberga 51Adrians Koreckis / Keita Milberga 52Domas Seibokas / Juste Janciunaite 53Valters Ragovskis / Jekaterina Ivanova 55Vilius Gruodis / Liepa Samajauskaite 56Mihails Petrovs / Elija Veilande 57Haralds Baltalksnis / Kiāra Klinta Felsberga 58Armands Goldbergs / Elza Liepiņa 60Kirils Agafonovs / Elīza Balgalve 61Kristians Melbārdis / Katrīna Suhecka
Rank from
Rank to
10
 
8
9
7
 
21
22
29
31
6
 
12
13
32
 
17
18
11
 
38
 
39
 
15
 
19
20
40
 

No. of participants: 40 Start number
Adjudicators 62Roberts Ceimers / Amanda Aksenoka 64Martin Makarov / Keiri Semre 65Toms Špīlbergs / Anastasija Čerņigova 66Ralfs Lejiņš / Nelli Morozova 67Georgy Andreev / Taisia Zorina 68Mathias Kermes / Deisi- Ly Magi 69Risto Einberg / Katarina Veltri 70Kipras Kūra / Morta Batutyte 71Titas Česnauskas / Lukrecija Kūraite 72Kārlis Blūzmanis / Marta Filimonova          
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
3
4
3
3
3
3
3
4
2
3
4
4
3
4
3
2
3
3
2
3
4
3
3
1
3
1
2
2
2
4
3
1
1
4
3
3
2
1
2
2
2
1
3
3
4
4
4
4
3
3
4
4
4
4
4
4
0
4
1
2
1
1
0
1
3
2
1
1
0
1
         
Result of 1st round 22 24 20 15 18 13 25 27 9 9          
Qualified for 2nd round X X X X X   X X              
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
1
3
2
4
0
0
4
3
0
2
2
3
0
3
1
0
1
0
0
1
2
0
0
1
1
0
1
0
2
3
2
0
0
0
1
  1
0
2
4
0
1
1
2
4
4
4
3
4
4
             
Result of 2nd round 14 13 5 3 8   9 25              
Qualified for 3rd round X X           X              
G) Igor Jagersky
M) Liudmila Bankauskiene
O) Galina Smirnova
R) Claus Wodstrup
S) Elena Levchenko
W) Jelena Danilcenko
X) Svetlana Vitolina
0
2
2
4
0
0
1
0
0
1
0
1
0
0
          4
4
3
1
2
4
3
             
Result of 3rd round 9 2           21              
Qualified for final               X              
Result of final               19,0              
Start number 62Roberts Ceimers / Amanda Aksenoka 64Martin Makarov / Keiri Semre 65Toms Špīlbergs / Anastasija Čerņigova 66Ralfs Lejiņš / Nelli Morozova 67Georgy Andreev / Taisia Zorina 68Mathias Kermes / Deisi- Ly Magi 69Risto Einberg / Katarina Veltri 70Kipras Kūra / Morta Batutyte 71Titas Česnauskas / Lukrecija Kūraite 72Kārlis Blūzmanis / Marta Filimonova          
Rank from
Rank to
8
9
14
 
21
22
24
25
19
20
26
 
17
18
5
 
33
34
33
34
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4b.