05/Nov/2017 - WDSF OPEN YOUTH Latin
Table of results

No. of participants: 21 Start number
Adjudicators 11Nikolajs Isajevs / Emma Sitkova 12Karmo Viherpuu / Madleen Kristen Alasi 13Stepan Nazolin / Elizaveta Leonova 14Kristo Kama / Mariann Hendrikson 15Maxim Andrianov / Patricija Lielnora 16Anton Peredery / Olesja Bobrova 17Edgars Elberts / Marija Ance Reca 19Artjoms Spradzins / Erika Elizabete Latnikova 20Deniss Ivacenkovs / Adriana Ratniece 21Timofey Naumov / Alisa Anisimova 22Aleksandr Tishuk / Katsiaryna Shibeko 23Haralds Lukins / Jelizaveta Slenska 24Vladislav Stytsiuk / Daria Chechel 25Lauris Limbergs / Anna Farenhorste 26Rytis Dzemyda / Kornelija Dobrovolskyte
A) Ivan Agnellini
D) Andrey Borovski
E) Andrei Sabanski
H) Michelle Lindoee Enger
J) Eduard Korotin
L) Martynas Kura
N) Angela Dolghii
P) Miguel Abreu
Q) Boris Odikadze
T) Eva Bartunkova
U) Janis Vanags
1
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
2
0
0
0
5
0
0
3
1
1
1
0
4
3
4
4
4
3
1
0
4
2
0
5
0
2
0
3
0
3
0
3
0
1
0
4
0
0
3
0
0
0
1
4
0
5
1
0
0
1
5
5
2
0
4
3
0
0
5
0
0
2
2
0
0
1
5
5
3
5
5
4
4
2
5
5
5
5
2
0
2
5
1
0
0
5
2
4
1
2
5
2
4
3
4
2
5
3
1
5
0
5
3
5
5
5
4
5
4
5
1
3
5
1
0
2
3
4
2
1
1
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
3
0
5
0
4
5
3
5
2
1
Result of 1st round 4 13 29 16 13 23 13 48 26 32 46 23 54 0 33
Qualified for 2nd round     X         X   X X   X   X
A) Ivan Agnellini
D) Andrey Borovski
E) Andrei Sabanski
H) Michelle Lindoee Enger
J) Eduard Korotin
L) Martynas Kura
N) Angela Dolghii
P) Miguel Abreu
Q) Boris Odikadze
T) Eva Bartunkova
U) Janis Vanags
    0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
        5
1
0
2
1
0
0
0
1
4
0
  0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
5
4
5
0
4
5
4
3
5
3
5
  5
4
4
5
4
5
5
5
5
5
5
  0
0
0
5
0
0
0
2
0
0
0
Result of 2nd round     0         14   1 43   52   7
Qualified for final                     X   X    
Result of final                     27,0   12,0    
Start number 11Nikolajs Isajevs / Emma Sitkova 12Karmo Viherpuu / Madleen Kristen Alasi 13Stepan Nazolin / Elizaveta Leonova 14Kristo Kama / Mariann Hendrikson 15Maxim Andrianov / Patricija Lielnora 16Anton Peredery / Olesja Bobrova 17Edgars Elberts / Marija Ance Reca 19Artjoms Spradzins / Erika Elizabete Latnikova 20Deniss Ivacenkovs / Adriana Ratniece 21Timofey Naumov / Alisa Anisimova 22Aleksandr Tishuk / Katsiaryna Shibeko 23Haralds Lukins / Jelizaveta Slenska 24Vladislav Stytsiuk / Daria Chechel 25Lauris Limbergs / Anna Farenhorste 26Rytis Dzemyda / Kornelija Dobrovolskyte
Rank from
Rank to
20
 
17
19
12
 
16
 
17
19
14
15
17
19
9
 
13
 
11
 
5
 
14
15
2
 
21
 
10
 

No. of participants: 21 Start number
Adjudicators 30Evgeny Nikitin / Julia Khurtina 31Roens Rande / Alise Pliksa 32Artem Donskoy / Uljana Redchits 33Vladislavs Pecens / Aliaksandra Bahushevich 34Alexey Potselov / Anastasia Perkova 36Bertoldas Cepulis / Indre Sverciauskaite                  
A) Ivan Agnellini
D) Andrey Borovski
E) Andrei Sabanski
H) Michelle Lindoee Enger
J) Eduard Korotin
L) Martynas Kura
N) Angela Dolghii
P) Miguel Abreu
Q) Boris Odikadze
T) Eva Bartunkova
U) Janis Vanags
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
3
4
5
2
5
1
2
2
4
3
4
3
5
4
4
4
4
5
5
2
4
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
5
5
2
5
5
3
5
5
5
4
5
5
                 
Result of 1st round 53 35 42 55 53 49                  
Qualified for 2nd round X X X X X X                  
A) Ivan Agnellini
D) Andrey Borovski
E) Andrei Sabanski
H) Michelle Lindoee Enger
J) Eduard Korotin
L) Martynas Kura
N) Angela Dolghii
P) Miguel Abreu
Q) Boris Odikadze
T) Eva Bartunkova
U) Janis Vanags
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
1
4
1
5
0
0
0
2
2
0
0
4
3
0
0
0
4
4
0
0
0
3
3
2
3
3
5
5
2
3
2
5
4
5
2
4
4
5
2
5
4
5
5
3
4
5
5
3
5
5
4
5
4
5
                 
Result of 2nd round 54 15 15 36 45 48                  
Qualified for final X     X X X                  
Result of final 5,0     28,0 17,0 16,0                  
Start number 30Evgeny Nikitin / Julia Khurtina 31Roens Rande / Alise Pliksa 32Artem Donskoy / Uljana Redchits 33Vladislavs Pecens / Aliaksandra Bahushevich 34Alexey Potselov / Anastasia Perkova 36Bertoldas Cepulis / Indre Sverciauskaite                  
Rank from
Rank to
1
 
7
8
7
8
6
 
4
 
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4b.