Jaunmarupe 2017
On 20.05.2017 in Jaunmarupe.Jun.II D LK Standard
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 40 | 41 | 44 | 46 | 47 | 48 | 50 | 51 | 52 |
A) Jorgen Kapp C) Gabriele Valiukaite D) Tomas Slausgalvis F) Aleksandrs Bessonovs I) Nina Salgale L) Aigars Svars N) Loreta Vainovska O) Svetlana Vitolina P) Anna Znotena Berzupe |
2 4 4 4 3 2 1 3 3 |
4 1 4 4 4 4 3 3 2 |
2 0 2 1 2 1 3 1 1 |
3 2 0 0 2 2 1 1 4 |
3 3 4 3 2 2 4 3 3 |
2 2 0 0 0 2 1 1 2 |
4 2 4 4 4 4 4 3 4 |
4 4 3 4 4 4 4 3 4 |
4 4 4 4 4 4 4 4 4 |
2 4 4 4 4 4 4 3 4 |
2 4 3 4 4 4 4 4 4 |
4 1 4 3 3 4 2 1 1 |
2 3 2 2 2 1 1 2 3 |
3 3 2 0 1 1 1 4 1 |
3 4 4 4 3 3 3 4 4 |
Result of 1st round | 26 | 29 | 13 | 15 | 27 | 10 | 33 | 34 | 36 | 33 | 33 | 23 | 18 | 16 | 32 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||
A) Jorgen Kapp C) Gabriele Valiukaite D) Tomas Slausgalvis F) Aleksandrs Bessonovs I) Nina Salgale L) Aigars Svars N) Loreta Vainovska O) Svetlana Vitolina P) Anna Znotena Berzupe |
0 3 0 0 0 1 0 1 0 |
1 0 1 3 4 3 2 1 0 |
3 0 0 1 1 0 1 1 1 |
2 1 4 4 1 4 2 4 4 |
3 4 3 4 3 4 3 1 4 |
4 1 4 3 4 3 3 0 4 |
1 2 4 4 4 1 2 3 4 |
3 4 3 1 2 4 1 4 1 |
2 3 0 1 1 0 2 0 1 |
1 4 4 1 2 2 4 3 4 |
|||||
Result of 2nd round | 5 | 15 | 8 | 26 | 29 | 26 | 25 | 23 | 10 | 25 | |||||
Qualified for final | X | X | X | X | X | X | |||||||||
Result of final | 13,0 | 16,0 | 16,0 | 5,0 | 16,0 | 18,0 | |||||||||
Start number | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 40 | 41 | 44 | 46 | 47 | 48 | 50 | 51 | 52 |
Place from Place to |
11 |
8 |
16 |
15 |
10 |
17 |
2 |
4 |
3 |
1 |
5 |
9 |
13 |
14 |
6 |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 53 | 54 | |||||||||||||
A) Jorgen Kapp C) Gabriele Valiukaite D) Tomas Slausgalvis F) Aleksandrs Bessonovs I) Nina Salgale L) Aigars Svars N) Loreta Vainovska O) Svetlana Vitolina P) Anna Znotena Berzupe |
1 4 2 4 3 4 4 4 2 |
3 3 2 3 3 2 4 4 2 |
|||||||||||||
Result of 1st round | 28 | 26 | |||||||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | |||||||||||||
A) Jorgen Kapp C) Gabriele Valiukaite D) Tomas Slausgalvis F) Aleksandrs Bessonovs I) Nina Salgale L) Aigars Svars N) Loreta Vainovska O) Svetlana Vitolina P) Anna Znotena Berzupe |
3 2 1 2 2 2 4 3 1 |
1 0 0 0 0 0 0 3 0 |
|||||||||||||
Result of 2nd round | 20 | 4 | |||||||||||||
Qualified for final | |||||||||||||||
Result of final | |||||||||||||||
Start number | 53 | 54 | |||||||||||||
Place from Place to |
7 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.