LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Junior II + Youth C/B LA
Baltic Rising Stars 2023

# Names Country Club
1. Sakari Merisaari / Eerika Välkkilä Finland Viuhka, Vaasa
2. Oskar Komarnitski / Maria Gerskevits Estonia
3. Semjons Kravčenko / Alina Kuzņecova Latvia Aurum
4. Tuomo Tirri / Anni Tattalainen Finland
5. Markus Andreas Otsmaa / Vita Bunina Estonia
6. Joa Silventoinen / Eeva Suonio Finland DanceLine
7. Svens Kalniņš / Alise Lipska Latvia Dzintars
8. Bogdan Bakulev / Dārta Ķemlere Latvia Smolko deju studija
9. Iļja Siņicins / Kamila Kraine Latvia Rēzekne
10. Jānis Krainis / Dālija Ritiņa Latvia Rēzekne
11. Žanis Ivanovs / Elīna Kozlāne Latvia Rēzekne
12. Mathias Sarapuu / Deisi-Ly Maegi Estonia
13. Andrejs Ivanovs / Alīna Aņiščenko Latvia Elfs
14. Kasper Toomemets / Cristella Laan Estonia
15. Hugo Zīlnieks / Laura Eglīte Latvia Rihtera deju skola
16. Matas Gražulis / Patrīcija Gusta Latvia Dzintars
17. Maciej Farbaniec / Sandra Urbanek Poland
18. Ugnius Celedinas / Lukrecija Lapyte Lithuania
19. Oskaras Vilimas / Rusnė Jagminaitė Lithuania
20. Kārlis Gustavs Kažoks / Enija Viņķe Latvia Tango
21. Haralds Apsītis / Ance Marta Neivarte Latvia Laima
22. Aleksandrs Isakovičs / Margarita Parfena Latvia Dzintars
23. Povilas Kilšauskas / Aiste Kauneckyte Lithuania
24. Arnoldas Jonusas / Zilvine Sakinyte Lithuania Klaipėdos Žingsnis
25. Sandijs Kasparsons / Arina Kitajeva Latvia Deju studija "7"
26. Vadym Hrytskevych / Elinga Arnasiute Lithuania
27. Rolands Šumeiko / Aurelija Upena Latvia Amber Jūrmala
Registration is finished
View event

Registration: 09:00-09:45, Beginning: 10:15

Registration: 10:15-11:00, Beginning: 11:30

Registration: 12:00-12:45, Beginning: 13:15

Registration: 14:45-15:30, Beginning: 16:00

Registration: 17:30-18:15, Beginning: 18:45


Registration: 09:15-10:00, Beginning: 10:30

Registration: 10:15-11:00, Beginning: 11:30

Registration: 12:15-13:00, Beginning: 13:30

Registration: 15:00-15:40, Beginning: 16:10

Registration: 16:45-17:30, Beginning: 18:00